ŽK Split i Sveučilišni odjel za stručne studije nagradili najbolje studente u projektima WebStart i PlanStart

Objavljeno: 11. 06. 2018. , Ažurirano: 26. 06. 2018.

U Županijskoj komori Split 18. lipnja dodijeljene su nagrade studentima koji su sudjelovali u projektima WebStart i PlanStart. Tim se projektima, koje već treću godinu zaredom provode ŽK Split i Sveučilišni odjel za stručne studije Sveučilišta u Splitu, povezuju studenti Odjela za stručne studije i županijski poduzetnici iz kategorije mikro tvrtki (do 3 zaposlena) tako da studenti izrađuju web-stranice, odnosno poslovne planove za mikro gospodarstvenike.

Nataša Bušić, viša stručna savjetnica ŽK Split, naglasila je da Komora svojim aktivnostima nastoji što više povezati gospodarstvo i sektor obrazovanja kako bi se studenti pripremili na poduzetničku aktivnost i suočili sa stvarnim potrebama tržišta. Mikro poduzetnici čine 91 posto županijskih poduzetnika, a ovim se projektima omogućuje odabranim poduzetnicma da dobiju web-stranicu ili poslovni plan.

Slađana Brajević, voditeljica ureda za poslovnu suradnju s vanjskim subjektima Sveučilišnog odjela za stručne studije, izrazila je veliko zadovoljstvo sinergijom studenata i gospodarstvenika koja je rezultirala kvalitetnim krajnjim projektnim rezultatima. Naglasila je da je ovo ujedno prilika studentima da se predstave poduzetnicima, što u budućnosti može rezultirati i nastavkom suradnje u realnom sektoru.

Jedan od  korisnika projekta PlanStart, vlasnik tvrtke Ursus j. d. o. o. Petar Ursić Glavanović, podijelio je s nazočnima svoje iskustvo sudjelovanja u projektu te naglasio važnost planiranja na početku svakog poduzetničkog poduhvata.

Nagrade u sklopu projekta WebStart dobili su:

1. Filip Polić, Dino Turić i Zvonimir Zubić za web-stranicu za tvrtku Hiperprodukcija d. o. o.
  2. Ivan Jelinčić i Ines Vojnović za web-stranicu za tvrtku Cornea d. o. o.
  3. Bože Gojević i Ivan Mikulić za web-stranicu za tvrtku Nimbus d. o. o.

PlanStart.jpg

Nagrade za izradu poslovnih planova dobili su:

1. Ana Bogić – poslovni plan za tvrtku Hiperprodukcija d. o. o. i Ana Pušić – poslovni plan za tvrtku Paradigma d. o. o.
  2. Irena Bjegović – poslovni planovi za tvrtke Pira putnička agencija te Ancient tours d. o. o.
  3. Iva Kaleb – poslovni plan za tvrtku Ursus j. d. o. o.

Nagrađeni su studenti zahvalili na dobivenoj prilici za stjecanje ovog vrijednog poslovnog iskustva, a ŽK Split i Sveučilišni odjel za stručne studije najavili nastavak projekata i u idućoj akademskoj godini.