Dani otvorenih vrata metaloprerađivača Sisačko-moslavačke županije u tvrtki Brodocentar d.o.o.

Dani otvorenih vrata metaloprerađivača Sisačko-moslavačke županije

Objavljeno: 09. 05. 2018. , Ažurirano: 11. 05. 2018.

Županijska komora Sisak organizira Dane otvorenih vrata metaloprerađivača Sisačko-moslavačke županije, koji će se održati u četvrtak, 10. svibnja, u 9.30 posjetom dvadesetak učenika završnih razreda Osnovne škole 22. lipnja i OŠ Ivana Kukuljevića iz Siska tvrtki Alas-Info d. o. o. iz Donjeg Vukojevca (Donji Vukojevac 83/D, Lekenik) te posjetom pedesetak učenika završnih razreda OŠ Braća Bobetko iz Siska tvrtkama Brodocentar Sisak d. o. o. (Galdovačka 4, Sisak) u 12 sati te Applied Ceramics d. o. o. (Capraška 10, Sisak) u 13.30.

Dani otvorenih vrata metaloprerađivača Sisačko-moslavačke županije jedna su od aktivnosti projekta Metalci su (opet) IN, koju je pokrenula Strukovna grupacija metaloprerađivača Županijske komore Sisak radi promicanja metaloprerađivača i metaloprerađivačkih zanimanja učenicima osnovnih škola, ali i široj javnosti te promicanja tih zanimanja i mijenjanja percepcije o njima kao nedovoljno vrijednima i traženima na tržištu rada.

Predstavnici metaloprerađivačkih tvrtki Applied Ceramics d. o. o., Brodocentar Sisak d. o. o., Lipovac-metal d. o. o. i Alas-Info d. o. o. prethodno su informirali roditelje i učenike o mogućnostima zapošljavanja u industriji, koje vještine i znanja su traženi na tržištu rada te o prosječnim visinama plaća u industriji. Tom su prilikom najavili i Dane otvorenih vrata metaloprerađivača županije 10. svibnja, kada će učenici posjetiti proizvodne pogone tvrtki kako bi se upoznali s radom u proizvodnji. Poduzetnici će učenicima predstaviti alate i strojeve kojima svakodnevno rukuju te će im pojasniti koliko su ljudi važni u proizvodnji, a učenici će moći postavljati pitanja te dobiti kontakte poslodavaca kojima po završetku školovanja mogu poslati molbe za posao. U tvrtki Applied Ceramics d. o. o. vidjet će malo drukčije organiziranu proizvodnju te će se upoznati s poslovima CNC operatera, koji podrazumijevaju i visok stupanj poznavanja robotike i programiranja.

Dani otvorenih vrata metaloprerađivača Sisačko-moslavačke županije, koje HGK – ŽK Sisak provodi u sklopu projekta Metalci su (opet) IN, postali su tradicionalno događanje prije upisa djece u srednju školu.

Više informacija o projektu Metalci su (opet) IN potražite na poveznici.