Izvor: Pixabay

Dan otvorenih vrata peljeških podruma - promocija vinarija

Objavljeno: 14. 11. 2018. , Ažurirano: 04. 12. 2018.

U organizaciji udruga Pelješki vinski puti i Plavac mali te HGK – Županijske komore Dubrovnik, Obrtničke komore Dubrovačko-neretvanske županije, uz potporu Dubrovačko-neretvanske županije, Turističke zajednice Dubrovačko-neretvanske županije, peljeških turističkih zajednica i općina, pelješki vinari i ove godine otvaraju vrata svojih podruma kako bi omogućili brojnim vinoljupcima kušanje mladih vina na 13. manifestaciji Dani otvorenih vrata peljeških podruma – Pelješac – vinsko carstvo.

U subotu, 1. prosinca, u tvrđavi Veliki Kaštio u Stonu održat će se predstavljanje vinara uz klapsku pjesmu. U Zadružnom domu u Janjini moći će se probati vinski gulaš, a nakon toga slijedi obilazak vinskih podruma.

U nedjelju, 2. prosinca, obilazak podruma započet će u Domu vinarske tradicije Putniković gdje će se održati vinokušnja mladih peljeških vina. Sudionici će moći posjetiti dvije izložbe fotografija.

1. prosinca organiziran je polazak autobusom iz Dubrovnika (Pile) u 9 sati i 30 minuta, s povratkom u 18 sati iz Potomja.

Mogu se prijaviti maksimalno tri (3) osobe po jednom poslovnom subjektu.

Molimo vas da se za organizirani prijevoz autobusom prijavite najkasnije do 23. studenoga na telefon: 312 094, fax: 312 096 ili e-mail: abrailo@hgk.hr.

Vinski podrumi na pelješkoj vinskoj cesti u nedjelju, 2. prosinca, bit će otvoreni od 12 do 18 sati.

Vinari Pelješca vas čekaju!