Članovi Grupacije vinogradarstva i voćarstva ŽK Virovitica
Izvor: HGK

Članovi Grupacije vinogradarstva i voćarstva ŽK Virovitica na stručnom putovanju u Sloveniji

Objavljeno: 29. 05. 2018. , Ažurirano: 29. 05. 2018.

Grupacija vinogradarstva i voćarstva HGK – Županijske komore Virovitica i Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije, u suradnji s Udrugom vinogradara i voćara Sveti Vinko iz Virovitice te na temelju odluke Grupacije, organizirali su 26. svibnja stručno putovanje u Sloveniju.

Dvadeset i jedan član Grupacije i Udruga vinogradara i voćara iz Virovitice, Pitomače i Slatine posjetili su Hišu Stare trte u Mariboru, Vinarsku kmetiju Dreiziebner u Špičniku te Vinsku klet Valdhuber u Svečini i Dveri-Pax u Jarenini.

IMG_20180526_091301.jpgHiša Stare trte u Mariboru; Izvor: HGK.

IMG_20180526_105125.jpgSrce med vinogradi - Vinarska kmetija Dreisiebner u Špičniku; Izvor: HGK

HGK – Županijska komora Virovitica organizira jednom godišnje stručno putovanje za članove Grupacije vinogradarstva i voćarstva, u kojoj su predstavnici tvrtki, najvećih proizvođača vina s područja Virovitičko-podravske županije, i udruga vinogradara i voćara radi stjecanja novih znanja i korištenja iskustava drugih vinogradara i vinara iz vinorodnih područja.

IMG_20180526_132108.jpgVinogradi - Valdhuber u Svečini; Izvor: HGK

IMG_20180526_164240.jpgVinska klet Dveri-Pax u Jarenini; Izvor: HGK

Dosad su članovi Grupacije posjetili vinorodna područja, u Hrvatskoj Istru, Međimurje i Pelješac, a u inozemstvu: u Bosni i Hercegovini Ćitluk i Međugorje, u Crnoj Gori Plantaže u Podgorici i u Mađarskoj Selurinac i Villany.