Izvor: HGK

Održana konstituirajuća sjednica Strukovne grupe računovođa Županijske komore Virovitica

Objavljeno: 16. 10. 2018. , Ažurirano: 17. 10. 2018.

Na održanoj konstituirajućoj sjednici Strukovne grupe računovođa Županijske komore Virovitica, 16. listopada, Vlatka Strusa, direktorica tvrtke Strusa d. o .o. iz Virovitice, izabrana je za predsjednicu Strukovne grupe, a za zamjenicu predsjednice Beti Koren, direktorica tvrtke Koren services d. o. o.

Izabrani su i članovi Vijeća Strukovne grupe računovođa: Vladimir Ivoš, direktor tvrtke Poslovni servis d. o. o. Virovitica, Siniša Sudec, direktor tvrtke Infoss d. o. o. Slatina i Iva Perović, šef računovodstva tvrtke Ratel d. o. o. Pitomača.

Odluka o izboru članova Vijeća Strukovne grupe računovođa temelji se na prethodno održanim sastancima predstavnika računovodstvenih tvrtki Virovitičko-podravske županije, održanim u HGK – Županijskoj komori Virovitica, 20. ožujka, 13. travnja i 11. svibnja 2018. godine. Na dnevnom redu bilo je i izvješće s plenarne sjednice Udruženja računovođa HGK, održane 27. rujna u Zagrebu, koje su iznijele članice Vijeća Udruženja računovođa HGK Vlatka Strusa i Beti Koren.

U vezi s aktualnom problematikom ove djelatnosti, osobito preventivnim aktivnostima inspekcija poput upozorenja na ispravke uočenih nedostataka u danom roku, a ne samo sankcioniranja, iskazan je interes za zajednički skup koji bi organizirali s Ministarstvom financija – Poreznom upravom i ostalim institucijama te predstavnicima jedinica lokalne i regionalne samouprave.

Članice su upoznate s portalom digitalnakomora.hr, novom uslugom Hrvatske gospodarske komore koja je potpuno besplatna. Registracijom članice automatski imaju pristup velikom broju potrebnih podataka.