Izvor: ec.europa.eu/environment

Radionica o prijavi na Natječaj za dodjelu priznanja i nagrada za dostignuća poslovnog sektora u zaštiti okoliša u 2021. godini

Objavljeno: 25. 05. 2021. , Ažurirano: 08. 06. 2021.

Poveznica za pristup predstavljanju: OVDJE.

Novi datum održavanja radionice: 9. lipnja 2021. godine, od 10 do 11:15 sati.

Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Ministarstvom gospodarstva i održivog razvoja organizira besplatnu online radionicu o prijavi na Natječaj za dodjelu priznanja i nagrada za dostignuća poslovnog sektora u zaštiti okoliša u 2021. godini. Radionica će se održati putem platforme Microsoft Teams.

Na radionici će biti predstavljen Natječaj za dodjelu priznanja i nagrada za dostignuća poslovnog sektora u zaštiti okoliša, način prijave te iskustva s prethodnih natječaja. Također, bit će predstavljena i Europska poslovna nagrada za zaštitu okoliša na koju se mogu prijaviti isključivo finalisti nacionalnih natječaja.

Natječaj, koji traje do 20. srpnja 2021., otvoren je za poslovni sektor u pet kategorija:

1. Upravljanje – za iznimne organizacije ili skupine organizacija sa strateškom vizijom i sustavom upravljanja koji im omogućava kontinuirano poboljšanje okolišnih svojstava.
  2. Proizvodi i usluge – za stavljanje na tržište novog proizvoda ili usluge koji daje značajan doprinos zaštiti okoliša i održivom razvoju.
  3. Proces – za uspješnu primjenu inovativnog rješenja u području procesnih i proizvodnih metoda koje štite okoliš i potiču održivi razvoj.
  4. Međunarodna poslovna suradnja – za suradnju u kojoj sudjeluje barem jedan privatni subjekt iz Europske unije i drugi iz privatnog, javnog, nevladinog ili akademskog sektora države u razvoju ili s gospodarstvom u tranziciji.
  5. Poslovanje i bioraznolikost – za uspješan poslovni model, sustav upravljanja, proizvode i usluge ili za međunarodnu suradnju s državom u razvoju koja daje značajan doprinos zaustavljanju gubitka bioraznolikosti i koja podržava prirodne ekosustave.

Sudjelovanje na radionici se ne naplaćuje.

Prijave su moguće do utorka, 8. lipnja, ispunjavanjem Prijavnice.

Vrijeme Aktivnost
09.06.2021
10:00 - 10:05 Otvaranje radionice: Marija Šćulac Domac, direktorica Sektora za industriju i održivi razvoj Hrvatske gospodarske komore
10:05 - 10:10 Otvaranje radionice: Dunja Mazzocco Drvar, ravnateljica Uprave za klimatske aktivnosti Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja