Izvor: InnovaMare

Objavljeno: 02. 02. 2021. , Ažurirano: 02. 02. 2021.

Unija gospodarskih komora regije Veneto (Unioncamere del Veneto) i Hrvatska gospodarska komora pozivaju na Okrugli stol za kreatore politike i dionike u plavoj ekonomiji i plavim tehnologijama, u okviru projekta InnovaMare, koji će se održati online, u četvrtak i petak, 18. i 19. veljače,  od 11 do 15 sati, putem platforme Zoom.

InnovaMare_LOGO 1271x550f.jpg
Izvor: InnovaMare.

Projekt InnovaMare osmišljen je kako bi se razvio i uspostavio model inovacijskog ekosustava na području podvodne robotike i senzorike za potrebe praćenja, kontrole i nadzora onečišćenja u Jadranskom moru. Jedan od glavnih izazova projekta InnovaMare je povećanje učinkovitosti inovacijskih aktivnosti u relevantnim područjima plave ekonomije povećanjem prijenosa znanja unutar područja suradnje.

Stoga Unija gospodarskih komora regije Veneto (UCV), ujedno i partner na projektu, organizira ovaj Okrugli stol namijenjen kreatorima politika, radi poticanja dijaloga i razmjene najboljih praksi u području plave ekonomije i inovativnih plavih tehnologija, jačanja međusektorske suradnje kao potpore stvaranju povoljnih okvirnih uvjeta za prekogranični inovacijski ekosustav koji omogućavaju rast, konkurentnost i tehnološko vodstvo u području podvodne robotike i senzora. Okrugli stol planiran je kao dvodnevno događanje za talijanske i hrvatske kreatore politike i dionike.

Prvi radni dan (18. veljače) bit će posvećen plenarnim sjednicama za kreatore politike, što daje prednost raspravi o glavnim strateškim temama, uzimajući u obzir nedavno izvješće Odbora misije EU Zdravi oceani, mora, obalne i unutarnje vode.

Drugoga radnog dana (19. veljače) bit će organizirane tematske međusektorske fokusne skupine koje potiču razmjenu najboljih praksi za rješavanje utvrđenih izazova, uključujući predstavnike javnih tijela, akademske zajednice i privatnog sektora.

Okrugli stol će biti održan prema rasporedu (na engleskom) koji možete pronaći u pratećim dokumentima na ovoj stranici. Sudjelovanje je besplatno, a registrirati se možete na ovoj poveznici do srijede, 17. veljače.

Dodatne informacije i upute za povezivanje na platformu Zoom prijavljenima će biti dostavljene pravovremeno. Predviđena je usluga simultanog prevođenja (hrvatski, engleski i talijanski jezik), a događaj će biti sniman.

Za sva dodatna pitanja o organizaciji online okruglog stola možete se obratiti na e-mail adresu: innovamare@hgk.hr

The Unioncamere del Veneto and the Croatian Chamber of Economy are inviting you to the Round Table for policy makers and stakeholders in the blue economy and blue technologies, as part of the InnovaMare project, which will take place online on February 18th and 19th, from 11 a.m. to 3 p.m.

The InnovaMare project is designed to develop and establish a model of innovation ecosystem in the field of underwater robotics and sensors for the purposes of monitoring, control and surveillance of pollution in the Adriatic Sea. One of the main challenges of the InnovaMare project is to increase the efficiency of innovation activities in the relevant areas of the blue economy - by increasing the transfer of knowledge within the area of cooperation.

Therefore, the Unioncamere del Veneto (UCV), also a partner in the project, organizes this Round Table for policy makers, to encourage dialogue and exchange of best practices in the field of blue economy and innovative blue technologies, strengthening cross-sectoral cooperation to support creating favorable framework conditions for cross-border innovation ecosystem, competitiveness and technological leadership in the field of underwater robotics and sensors. The roundtable will be a two-day event for Italian and Croatian policy makers and stakeholders.

The first working day (18th February 2021) will be dedicated to plenary sessions for policy makers, which favors discussions on key strategic topics, taking into account a recent report by the EU Mission Committee on Healthy Oceans, Seas, Coastal and Inland Waters.

The second working day (19th February 2021) will be dedicated to thematic cross-sectoral focus groups which will be organized to encourage the exchange of best practices to address the identified challenges, including representatives of public bodies, academia and the private sector.

Join us and participate in the Round Table online on February 18th and 19th, according to the schedule. Participation is free, and you can register at this link until February 17th, 2021.

Additional information along with instructions for connecting to the zoom platform will be provided at a later date. A simultaneous translation service (Croatian, English and Italian) is planned, and the event will be filmed.

For all additional questions about the organization of the online Round Table, you can contact the e-mail address: innovamare@hgk.hr