Autor: Rawpixel.com - Freepik.com

Međunarodni seminar o pomorskoj znanosti i tehnologiji

Objavljeno: 17. 06. 2021. , Ažurirano: 17. 06. 2021.

Hrvatska gospodarska komora organizira Međunarodni seminar o pomorskoj znanosti i tehnologiji, koji će se održati u srijedu, 23. lipnja, u 9 sati po srednjoeuropskom vremenu, u Šangaju i online za sve ostale sudionike, u svrhu promicanja suradnje sa Šangajskim centrom za razmjenu znanosti i tehnologije.

Na seminaru će svoje projekte predstaviti šangajska sveučilišta Jiao Tong University, Maritime University i katedra za upravljanje i računalno inženjerstvo zagrebačkog FER-a te Pomorski fakultet iz Rijeke, a bit će predstavljeni i rezultati projekta InnovaMare.

Sudionicima će se obratiti Tomislav Radoš, potpredsjednik Hrvatske gospodarske komore, i Liu Guangshun, zamjenik ravnatelja Šangajskog centra za razmjenu znanosti i tehnologije.

Mateo Ivanac, voditelj projekta InnovaMare, čiji je cilj poboljšati suradnju na prijenosu tehnologije stvaranjem inovativne mreže za podvodnu robotiku i senzoriku, predstavit će projekt InnovaMare i postignute rezultate.

Govornici na seminaru bit će Zhao Ning, izvanredni profesor na Šangajskom pomorskom sveučilištu, dr. sc. Đula Nađ, poslijedoktorand na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, i dr. Goran Vukelić, prodekan za istraživanje i znanost Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.

Seminaru će prisustvovati kineski predstavnici poslovnog i znanstveno-istraživačkog sektora u području pomorske industrije i prijenosa tehnologije, što je prilika za umrežavanje različitih dionika koji su zainteresirani za prijenos tehnologije, suradnju s privatnim ili znanstveno-istraživačkim sektorom, i imaju proizvod ili uslugu povezanu s pomorskim tehnologijama.

Veliko nam je zadovoljstvo pozvati sve zainteresirane dionike, od malih i srednjih poduzeća, znanstveno-istraživačkih ustanova i javnog sektora da sudjeluju na Međunarodnom seminaru o pomorskoj znanosti i tehnologiji.

Ovaj je događaj prvi korak suradnje sa Šangajskim centrom za razmjenu znanosti i tehnologije, s kojim će Hrvatska gospodarska komora raditi na uspostavi huba za inovacije i suradnju u znanstvenim i tehnološkim istraživanjima, razvoju i inovacijama.

Potpisali smo Memorandum o razumijevanju o uspostavi huba za inovacije i multiratelarnoj suradnji u znanstvenom i tehnološkom istraživanju i razvoju, kao i inovacijama.

Cilj suradnje je promicanje gospodarstva temeljenog na znanju i inovacijama, kao i diverzifikacija društva, gospodarstva i postizanje buduće suradnje u područjima od zajedničkog interesa radi unapređenja razvoja znanosti i tehnologije.

Detaljan program događanja dostupan je u pratećim dokumentima na ovoj stranici. Prijavljenima ćemo pravoremeno poslati pristupne podatke.

Prijavite se obrascem u nastavku, najkasnije do ponedjeljka, 21. lipnja.

Registrirajte se za sudjelovanje na seminaru i ne propustite priliku za buduću suradnju na područjima od zajedničkog interesa za unapređenje razvoja morskih tehnologija.