Izvor: HGK

Bujasovo vrijeđanje radnica HGK najoštrije osudio Sindikat državnih i lokalnih službenika

Objavljeno: 17. 12. 2020. , Ažurirano: 17. 12. 2020.

Potaknuti nedavnim izjavama gospodina Hrvoja Bujasa koji je u emisiji Nedjeljom u 2, Hrvatske radio televizije izjavio, citiramo: HGK "zapravo je mjesto uhlebljivanja kvazigospodarstvenika, rekao bih, a i mnogih koji su politički vezani sa njima. Dakle, ako želite svoju ljubavnicu, svog stranačkog druga, prijatelja, negdje riješiti i smjestiti i kvalitetno i adekvatno ga platit, a to znači desetke tisuća kuna, onda ćete ga lijepo staviti u HGK", uime naših članica Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika (dalje u tekstu: SDLSN) koje su zaposlenice HGK te u svrhu zaštite dostojanstva radnica i radnika, dostavljamo vam sljedeće reagiranje.

Stavovi gospodina Bujasa predstavljaju diskriminaciju, uvredu i ponižavanje djelatnika HGK koje Sindikalne podružnice u svrhu zaštite digniteta i dostojanstva svojih članova bez iznimke osuđuje. Izrečeni stavovi koji za cilj imaju diskreditaciju institucije, ne mogu se promatrati niti prihvatiti kao kritički formulirani argumenti ili ocjena nečijeg rada, već predstavljaju najprizemniji seksistički napad na osobnost, ugled i čast radnika koji najoštrije osuđujemo.

Radnice HGK svoj posao obavljaju savjesno i stručno, no ocjena radnih rezultata kako radnica tako i institucija nisu i ne smiju biti svedeni na razinu nečijeg seksističkog, vulgarnog i neprimjerenog promišljanja i stavova. Iako takvi stavovi u osnovi najviše govore o samoj osobi koja promišlja na taj način, ponižavanje djelatnica ujedno i njihovih obitelji je nedopustivo i Sindikalne podružnice ne mogu prihvatiti ovakav način etiketiranja i ponižavanja svojih članova. Takva razina komunikacije nije prihvatljiva, poglavito ne u kontekstu javno izrečenog stava.

Priopćenje potpisuje Sindikalni povjerenik Zvonko Lovrek, predsjednik Sindikalne podružnice HGK Središnjica iz Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika Republike Hrvatske.