Sudionici na 97. sjednici Gospodarskog vijeća ŽK Virovitica
Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Održana 97. sjednica Gospodarskog vijeća ŽK Virovitica

Objavljeno: 02. 11. 2018. , Ažurirano: 19. 11. 2018.

U ŽK Virovitica, 16. studenoga, pod predsjedanjem predsjednika Ivana Slamića održana je 97. sjednica Gospodarskog vijeća.

Sjednici su prisustvovali direktor Sektora za financijske institucije i ekonomske analize HGK Zvonimir Savić i župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović.

Direktor Sektora za financijske institucije i ekonomske analize HGK Zvonimir Savić prezentirao je pokazatelje iz publikacije Županije – razvojna raznolikost i gospodarski potencijali, 2018./2019.

Na sjednici se raspravljalo i o aktualnom stanju u županijskom gospodarstvu, a polazna osnova za raspravu bili su podaci iz publikacije Aktualnosti gospodarstva Virovitičko-podravske županije koju je izradio Odjel za makroekonomske analize ŽK Virovitica u studenome 2018. godine.

DSC02165.jpg
Sudionici na 97. sjednici Gospodarskog vijeća ŽK Virovitica; Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Članovi Gospodarskog vijeća ŽK Virovitica pohvalili su obje publikacije i prezentaciju direktora Sektora za financijske institucije i ekonomske analize HGK Zvonimira Savića.

Svi su se prisutni članovi očitovali o trenutnoj specifičnoj problematici u djelatnostima svojih tvrtki te dali prijedloge za njeno rješenje.

Članovi su dobili i informacije o novoosnovanim predstavništvima i uredima HGK u inozemstvu, projektu HGK Digitalna komora te objavljenom EU natječaju za sufinanciranje projektnih prijedloga Znakovi kvalitete Hrvatske gospodarske komore.

Donesena je i odluka o dodjeli priznanja - plakete Zlatna kuna ŽK Virovitica za najuspješnije tvrtke na području Virovitičko-podravske županije u 2017. godini, koja će biti uručena dobitnicima na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća 11. prosinca.

Dana je i informacija o tijeku aktivnosti za pripremu 24. Viroexpa, međunarodnog sajma gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede u Virovitici, te izgradnji hale u kojoj će se taj sajam i ostale promo-manifestacije održavati.

Opširnije izvješće s 97. sjednice Gospodarskog vijeća možete naći ovdje.