Izvor: Shutterstock

7. konferencija o pravu i politici tržišnog natjecanja u spomen na prof. Vedrana Šoljana: Novi trendovi i (stari) provedbeni izazovi – jesmo li spremni za novu eru?

Objavljeno: 22. 12. 2021. , Ažurirano: 01. 03. 2022.

Pozivamo vas na 7. konferenciju o pravu i politici tržišnog natjecanja u spomen na prof. Vedrana Šoljana: Novi trendovi i (stari) provedbeni izazovi – jesmo li spremni za novu eru?, koja će se održati 12. i 13. svibnja, u hotelu Ambasador, u Opatiji.

Opis konferencije

Konferencija se održava u spomen na profesora Vedrana Šoljana (1962. – 2008.), jednog od začetnika hrvatskog prava tržišnog natjecanja. Konferencija tradicionalno omogućava prostor za diskutiranje o novostima u području prava tržišnog natjecanja, s fokusom na centralnu i istočnu Europu (CEE) i jugoistočnu Europu (SEE). Ovogodišnje teme uključuju e-trgovinu i vertikalna ograničenja, reformu horizontalnih smjernica, zakon o digitalnim tržištima i e-platforme, pravo obrane u pravu tržišnog natjecanja, izazove u primjeni prava tržišnog natjecanja u CEE i SEE zemljama te novosti u pravu tržišnog natjecanja u CEE / SEE regiji. Službenu stranicu konferencije možete pronaći na POVEZNICI, gdje možete pronaći sve informacije o konferenciji.

Ove će se godine prvi put, drugog dana konferencije održati poludnevni paralelni program "Trening o usklađenosti s pravom tržišnog natjecanja – što se smije, a što ne". Renomirani hrvatski odvjetnici u ovom području održat će ovaj trening, koji će obuhvatiti temeljne hrvatske i EU propise o zaštiti tržišnog natjecanja (uključujući zlouporabu vladajućeg položaja, kartele i ostale zabranjene sporazume, prijavu koncentracija, itd.).

Konferencija će omogućiti forum za raspravu stručnjacima u području prava tržišnog natjecanja – predstavnicima nadležnih tijela, sucima, odvjetnicima, korporativnim pravnicima, pravnim savjetnicima i ostalim pravnim stručnjacima iz cijele Europe, u vezi novosti u primjeni EU prava tržišnog natjecanja.

Izuzetni govornici na konferenciji dolaze iz gotovo svih relevantnih institucija i segmenata uključujući OECD, Europsku komisiju, Sveučilišta, razne industrije i regulatorna tijela iz cijele regije i Europe.

Teme konferencije:

• e-trgovina i vertikalna ograničenja,
  • reforma horizontalnih smjernica,
  • Zakon o digitalnim tržištima i e-platforme,
  • pravo obrane u pravu tržišnog natjecanja,
  • analiza sustava provedbe prava tržišnog natjecanja u centralnoj i istočnoj Europi (uključujući poziv na dostavu radova),
  • trening o usklađenosti s pravom tržišnog natjecanja,
  • aktualnosti u CEE i SEE regiji.

• prijava je moguća popunjavanjem online obrasca na sljedećoj POVEZNICI;
  • nakon slanja ispunjenog obrasca, dobit ćete ponudu za uplatu kotizacije;
  • registracija uključuje: prisustvo na svim predavanjimaa; konferencijske materijale, uključujući sve dostupne radove govornika; čaj i kavu u pauzama i svečanu večeru;
  • napomena: registracije nisu prenosive.

Cijena kotizacije:

• rana prijava (do 31. ožujka 2022.): 1.400 kuna / 187 eura (PDV uključen);
  • kasna prijava (od 1. travnja 2022.): 1.700 kuna / 227 eura (PDV uključen);
  • članovi HDPPTN-a i Komisije za tržišno natjecanje ICC-ja Hrvatska imaju 20 % popusta na plaćanje kotizacije ako su podmirili članarinu za tekuću godinu;
  • članovi HDPPTN-a mogu prijaviti najviše tri djelatnika po povoljnijoj cijeni registracije (za sva dodatna pitanja u vezi s godišnjom članarinom HDPPTN-a obratite nam se na info@hdpptn.hr);
  • grupna registracija: za prijavu tri ili više sudionika iz iste ustanove/tvrtke, organizator odobrava popust od 10 % na ukupan iznos (molimo kontaktirati: ivana.sabanovic-uzelac@vivid-original.com)

Prijava smještaja

• prijava je moguća popunjavanjem online obrasca na sljedećoj POVEZNICI;
  • nakon slanja ispunjenog obrasca, dobit ćete ponudu za uplatu kotizacije;
  • hotelski smještaj: Hotel Ambasador 5*, Opatija
  • konferencijski hotelski paket uključuje sve navedene usluge iz prijave, ako je smještaj rezerviran i plaćen prijavom službenoj agenciji konferencije Vivid Original;
  • želite li rezervirati druge termine boravka, koji nisu ponuđeni na obrascu za registraciju hotelskog smještaja, pošaljite zahtjev na e-adresu: ivana.sabanovic-uzelac@vivid-original.com.

Osobe za kontakt:

Organizacijski odbor:

• Dunja Šimunić Mehdin, predsjednica Komisije za zaštitu tržišnog natjecanja, ICC Hrvatska;
  • Jasminka Pecotić Kaufman, Sveučilište u Zagrebu, predsjednica HDPPTN-a;
  • Igor Mucalo, član Komisije za zaštitu tržišnog natjecanja, ICC Hrvatska;
  • Alexandr Svetlicinii, Sveučilište u Macau, Co-Director ASCOLA SEE Chapter;
  • Vlatka Butorac Malnar, Sveučilište u Rijeci;
  • Dubravka Akšamović, Sveučilište u Osijeku.

Konferenciju organiziraju Međunarodna trgovačka komora (ICC) Hrvatska – Komisija za zaštitu tržišnog natjecanja i Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Ekonomskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatskim društvom za pravo i politiku tržišnog natjecanja (HDPPTN) i Akademskim udruženjem za pravo tržišnog natjecanja (ASCOLA) SEE Chapter & ASCOLA CE Chapter.

Uz podršku:

• Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja (AZTN),
  • Centar za pravo tržišnog natjecanja i regulatorne studije (CARS), Sveučilište u Varšavi,
  • ASCOLA (Akademsko udruženje za pravo tržišnog natjecanja),
  • Hrvatska udruga poslodavaca.