koža

5. Međunarodni skup proizvođača kože i proizvoda od kože

Objavljeno: 09. 11. 2018. , Ažurirano: 28. 11. 2018.

Udruženje kožarsko-prerađivačke industrije Hrvatske gospodarske komore organizira 5. Međunarodni skup proizvođača kože i proizvoda od kože s ovogodišnjom temom Automatizacija i nove tehnologije, koji će se održati 21. studenoga, u Sveučilištu Sjever u Varaždinu, u 10 sati.

Veliki uspjesi prvih četiriju međunarodnih skupova (2013. godine s temom Stanje i perspektive kožarsko-prerađivačke industrije, 2015. Obrazovanje stručnih kadrova za područje proizvodnje kože, obuće i galanterije, 2016. Kreativnost, inovacije i nove tehnologije, 2017. Budućnost kožarsko-prerađivačke industrije – modeli razvoja) ohrabrili su nas u nastojanju da ove skupove pretvorimo u tradicionalni susret kožara i obućara.

Pri izboru teme petoga Skupa vodili smo računa da upravo na području automatizacije i novih tehnologija u cijeloj industriji imamo zajedničke probleme i iskustva koja bismo željeli podijeliti i ujedno razmotriti mogućnosti unapređenja i suradnje. Na Skupu, uz zemlju domaćina, sudjeluju i predstavnici gospodarskih komora iz Srbije, Bosne i Hercegovine i Republike Srpske te predavači iz Nizozemske i Poljske.

Ovaj Međunarodni skup od velike je važnosti za članice Udruženja kožarsko-prerađivačke industrije HGK, odnosno za njihove poslovne planove i budućnost jer tvrtke mogu na jednome mjestu vidjeti najnovije tehnologije i trendove i povezati se s tvrtkama iz drugih zemalja. Partneri ovogodišnjeg Skupa su Sveučilište Sjever Varaždin, Hrvatsko društvo kožara i obućara, Šivanol d.o.o. i Tekstilno-tehnološki fakultet.

5. Međunarodni skup obućara i kožara obuhvatit će sljedeće teme:

• Nove tehnologije i prijedlozi za poboljšanje poslovnih i proizvodnih procesa
    U proizvodnji obuće potreban je tehnološki napredak jer je to jedna od najmanje automatiziranih industrija. Jedan je od osnovnih ciljeva da proizvođači opreme predstave najnoviju tehnologiju proizvodnje, a stručnjaci iz industrije nove modele u organizaciji poslovanja.
  • Tržište rada u području proizvodnje kože, obuće i galanterije u svakoj zemlji sudionici
    Predstavnici iz gospodarskih komora predstavljaju trenutnu situaciju na tržištu rada u svojoj zemlji (analiza broja zaposlenih u ovim djelatnostima, kvalifikacijska struktura, analiza životne dobi zaposlenih, spolna struktura, najznačajnije tvrtke)
  • Izložba radova učenika srednjih strukovnih škola iz Čakovca, Varaždina i Zagreba te studenata Tekstilno-tehnološkog fakulteta.

Na Skup se možete prijaviti online prijavnicom u nastavku teksta, najkasnije do 16. studenoga.

Dodatne informacije možete zatražiti na e-adresu: bprislic@hgk.hr.