4. regionalni Forum obiteljskog smještaja okupio brojne domaćine

Objavljeno: 12. 02. 2018. , Ažurirano: 13. 02. 2018.

U organizaciji HGK Županijske komore Split i njene Sekcije Zajednice obiteljskog turizma, održan je 9. veljače u sklopu sajma Adriatic Gastro Show 4. regionalni Forum obiteljskog smještaja. I ovogodišnji je Forum potvrdio status najvećeg godišnjeg stručnog okupljanja županijskih pružatelja usluga obiteljskog smještaja, privukavši ih više od dvjesto.

Forum je otvorila direktorica HGK Županijske komore Split, Vesna Friedl, istaknuvši važnost obiteljskog smještaja koji čini najveći dio naših smještajnih turističkih kapaciteta. ''Brojke nam govore kako je u 2017. godini u Hrvatskoj ostvareno čak 35 milijuna noćenja upravo u ovom obliku smještaja, koji u našoj županiji čini gotovo 70% ukupnih smještajnih kapaciteta'', rekla je Friedl.

Predsjednica Zajednice obiteljskog turizma HGK, Danijela Čavlović, najavila je rekategorizaciju u ovom smještaju, uz mogućnost korištenja HBOR-ovih kredita, u drugoj polovici ove godine.

panelisti 4_FOSa.jpg

Panelisti na Forumu: Stipe Čogelja, Splitsko-dalmatinska županija, Nataša Bušić, HGK Županijska komora Split, Joško Stella, Turistička zajednica SDŽ i Mili Razović, Sveučilište u Zadru;

Stipe Čogelja, privremeni pročelnik Upravnog odjela za turizam i pomorstvo Splitsko-dalmatinske županije, je rekao kako je Županija prepoznala potencijal obiteljskog smještaja te osmislila programe potpore njegovom daljnjem razvoju i razvitku, a direktor Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije, Joško Stella je pozdravio inicijativu brendiranja obiteljskog smještaja te naglasio nužnost okupljanja svih relevantnih dionika u turizmu u svrhu produljenja sezone.

Nataša Bušić, koordinatorica za turizam, trgovinu i financije u ŽK Split, je pozvala nazočne da se aktivno uključe u rad komorske Sekcije Zajednice obiteljskog turizma, davanjem konstruktivnih prijedloga i iznošenjem problema s kojima se susreću i koji ih koče u poslovanju. ''Sekcija svoje članove redovito informira o svim aktualnostima, organizira edukacije neophodne za unaprjeđenje poslovanja i podizanje kvalitete obiteljskog smještaja, te želi biti vaš glas prema institucijama koje kreiraju pravac gospodarskog razvoja naše županije'', poručila je Bušić.

Na Forumu su domaćinima predstavljene mogućnosti financiranja obiteljskog turizma, različiti aktivni oblici županijskog turizma, putničke agencije kao partneri, te ostale mogućnosti koje su im na raspolaganju za podizanje kvalitete usluga.

Sudionici 4_FOSa.jpg

Sudionici 4. regionalnog FOS-a u Splitu;