4. Međunarodni kongres povijesnih gradova u Solinu

Objavljeno: 27. 02. 2018. , Ažurirano: 27. 02. 2018.

Županijska komora Split jedan je od pokrovitelja ovogodišnjeg Međunarodnog kongresa povijesnih gradova, koji se profilirao u već tradicionalno okupljanje čelnih ljudi u turizmu i arheologiji povijesnih gradova. Četvrti će se kongres održati u Solinu od 20. do 23. ožujka.

Kongres se održava pod geslom Meet, share & build te uz povezivanje spomenutih struka, podrazumijeva i razmjenu iskustava u pogledu njihove promocije na domaćem i međunarodnom turističkom tržištu te razvoj novih turističkih proizvoda i aranžmana zajedničkim angažmanom čelnih ljudi u turizmu destinacije.

Tema je kongresa zaštita i interpretacija povijesnih atrakcija i lokaliteta u povijesnim gradovima diljem Hrvatske putem benchmarkinga s gradovima iz inozemstva. Povijesna razdoblja koja će biti predstavljena uključuju razdoblje od prapovijesti do srednjeg vijeka.

Cilj je na kongresu predstaviti povijesne gradove Hrvatske i inozemstva iz različitih povijesnih razdoblja s naglaskom na destinacijskom menadžmentu, odnosno kreativnom i interpretativnon predstavljanju povijesnih lokaliteta.

Županijska komora Split radi na okupljanju sudionika kulturnog turizma s područja Splitsko-dalmatinske županije te u narednom razdoblju planira osnovati Sekciju Zajednice kulturnog turizma.

Više o kongresu i programu možete pronaći ovdje.