4. HR eko forum – novo izdanje najposjećenije konferencije o eko tržištu

Objavljeno: 14. 11. 2017. , Ažurirano: 14. 11. 2017.

Biovega je najavila 4. HR eko forum, najveću poslovnu konferenciju na hrvatskom tržištu ekoproizvoda, koja će se održati 23.11.2017. u vijećnici Hrvatske gospodarske komore (Rooseveltov trg 2, Zagreb). Konferencija ove godine odgovara na pitanje: Što kupac očekuje od ekoproizvoda te donosi niz atraktivnih podataka, izlaganja i inspirativnih primjera.

HR eko forum se obraća poslovnim subjektima koji posluju s ekološkim proizvodima na našem tržištu, ekološke proizvođače, relevantne institucije, nevladine udruge i medije, a nastavlja tradiciju konferencije koja je protekle tri godine u Bioveginoj organizaciji polučila izuzetan interes i posjećenost te se odvijala uz podršku Ministarstva poljoprivrede, Ministarstva zaštite okoliša, te Hrvatske gospodarske komore.

Hrvatska prati globalni trend porasta interesa potrošača za kemijski netretirano voće i povrće. Sve je veća osviještenost o važnosti konzumacije ekološke hrane, što su prepoznale trgovine koje sve češće u svoju ponudu uvrštavaju sektor tzv. „zdrave hrane“. Važno je pritom da poslovni subjekti preuzmu odgovornost te da kupcima osiguraju provjerenu kvalitetu ekoproizvoda i ispravno deklariranje.

S druge je strane važno kod domaćih eko proizvođača osvijestiti potrebe kupaca, kako u pogledu traženih kultura/prerađevina, tako i standarda kvalitete, komunikacije, ambalaže i slično. Stoga ovogodišnji HR eko forum ima fokus na standardima kvalitete, aktualnom stanju tržišta i mogućim inovacijama te primjerima dobre prakse koje će prikazati kroz izlaganja, panel, podatke s tržišta te interaktivno sudjelovanje publike.

Na Forumu izlažu priznati stručnjaci: Jadranka Boban Pejić (Biovega), Sonja Karoglan Todorović (Ecologica), Konrad Hauptfleisch(IFOAM), Marija Ševar (Savjetodavna služba), Jelena Petrov (RERA SD).

Poseban je dio HR eko foruma posvećen primjerima dobre prakse među mladim eko proizvođačima, u području inovativnog korištenja tehnologija, komunikacije, dizajna, očuvanja gastronomsko-kulturne baštine itd. U ovom dijelu sudjeluju Alojs Jug (OPG Jug), David Pejić (Bio-Zrno), Matija Cetinić Frankos (Organica Berry).

Nastavljajući započetu tradiciju, i ove će godine biti dodijeljena priznanja za dostignuća i doprinos razvoju hrvatskog eko tržišta.

Prijave: http://bit.ly/2zrBfqm, www.biovega.hr

Besplatna radionica za mlade eko proizvođače

U sklopu HR eko foruma, 24.11. organizira se radionica i tržišno savjetovanje za mlade eko proizvođače s naglaskom na marketing ekoproizvoda.

Radionicu vode Zlatko Pejić, direktor Biovega grupe, Konrad Hauptfleisch, voditelj IFOAM-ove Akademije te Davor Bruketa, kreativni direktor i suvlasnik agencije Bruketa&Žinić&Grey.

Informacije i prijave za radionicu: 01/ 2498 632 | hreko@biovega.hr

HR Eko Forum usmjeren je promociji eko poljoprivrede i tržišta ekoproizvoda, a organizira se uz podršku Hrvatske gospodarske komore i Ministarstva poljoprivrede. Radionicu za eko proizvođače sponzorira tvrtka Biovega, uz organizacijsku podršku organizacije IFOAM.