HGK na 21. Proljetnomu međunarodnom bjelovarskom sajmu

Objavljeno: 06. 04. 2018. , Ažurirano: 11. 04. 2018.

Na 21. Proljetnomu međunarodnom bjelovarskom sajmu, koji je održan od 6. do 8. travnja na sajamskome prostoru u Gudovcu, sudjelovali su izlagači županijskih komora iz Dubrovnika, Rijeke, Osijeka, Vukovara, Virovitice, Požege, Karlovca, Siska, Zagreba i Bjelovara. Proljetni sajam je ove godine okupio 452 izlagača, među kojima je deset inozemnih, a ŽK Bjelovar je organizirala izlaganje 40 članica iz navedenih županijskih komora koje su po promotivnim cijenama prodavale med i pčelarske proizvode, čajeve i proizvode biljnog podrijetla, voćna vina, kožnate jakne, radnu odjeću i obuću, a na vanjskom izložbenome prostoru traktore, prikolice za traktore, predmete od kovanog željeza, čarape, kaktuse i dr. Djelatnici Županijske komore Bjelovar promovirali su vizualno označavanje hrvatskih proizvoda oznakama Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko, usluge Komore te prigodna tiskana izdanja HGK.

Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović službeno je otvorila 21. Proljetni međunarodni bjelovarski sajam, a na otvorenju su bili i ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić, župan Bjelovarsko-bilogorske županije Damir Bajs, gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak i direktor Bjelovarskog sajma Davorin Posavac. Na sajamskome prostoru u Gudovcu organizirano je treće sajamsko događanje Drvni svijet – prezentacija opreme za šumarstvo i drvne tehnologije, uz niz popratnih prezentacija i predavanja.

Sajam poljoprivredne mehanizacije i ove je godine okupio najveće ponuđače poljoprivredne mehanizacije u RH, a sajamska priredba je tradicionalno obilovala bogatim kulturno-zabavnim događanjima i gastronomskom ponudom.