13. Nacionalni sajam pršuta u Sinju

Objavljeno: 16. 03. 2018. , Ažurirano: 19. 03. 2018.

U organizaciji Poduzetničkog centra Sinj d. o. o. te uz pokroviteljstvo HGK – Županijske komore Split, u Sinju će se 23. i 24. ožujka u hotelu Alkar, održati 13. Nacionalni sajam pršuta i suhomesnatih proizvoda s međunarodnim sudjelovanjem 70-ak izlagača iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Italije.

Manifestacija je izložbeno-prodajna pa će se, osim trajnih suhomesnatih proizvoda, predstaviti i vrhunski sirevi, vina i maslinova ulja te tradicionalni uporabni predmeti iz Dalmatinske zagore i otoka, Like i Slavonije.

Ocjenjivanje kvalitete i specifičnosti pršuta obavit će stručno povjerenstvo sastavljeno od renomiranih stručnjaka na osnovi Pravilnika za senzorsko ocjenjivanje pršuta.

Bit će upriličena promocija kulturno-umjetničkih društava, tradicijskih običaja i rukotvorina, natjecanje učenika turističko-ugostiteljskih škola s područja Dalmacije.

Na Sajmu se očekuje sudjelovanje vodećih proizvođača pršuta i suhomesnatih proizvoda s područja RH, proizvođača slavonske šunke, regionalne mesne industrije, predstavnika udruga proizvođača, individualnih proizvođača, vodećih proizvođača Istarskog pršuta, koji tradicionalno sudjeluju na Sajmu te gostiju iz Italije, Slovenije, Bosne i Hercegovine, predstavnika Udruga uzgajivača svinja, regionalnih  obiteljskih gospodarstava koja se bave uzgojem svinja i proizvodnjom pršuta, predstavnika vodećih trgovačkih lanaca, hotelijera i ugostitelja.

Županijska komora Split od samog početka snažno podupire organizaciju sajma i rad Poduzetničkog centra Sinj d. o. o. te druge inicijative i projekte koji pridonose promociji i podizanju svijesti o značaju  hrvatske prehrambene industrije, kao i promociji znakova kvalitete HGK, Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko.

Kontakt-osoba u ŽK Split: Danica Poparić-Majić (tel.: 021/ 321-169, e-mail: dpoparic@hgk.hr).