Deset godina provedbe projekta Indeks DOP-a

Objavljeno: 19. 05. 2020. , Ažurirano: 19. 05. 2020.

Društveno odgovorno i održivo poslovanje omogućuje tvrtkama da uravnoteženo upravljaju svojim ključnim utjecajima u izgradnji ekonomski prosperitetnog, socijalno uključivog i okolišno održivog društva. Nagradom Indeks DOP-a vrednuju se društveno odgovorne i održive prakse hrvatskih poduzeća u sedam osnovnih kategorija: ekonomska održivost, uključenost društveno odgovornog poslovanja u poslovnu strategiju, ekonomska održivost, uključenost, radna okolina, zaštita okoliša, tržišni odnosi, odnosi sa zajednicom i odgovorne politike raznolikosti i zaštite ljudskih prava. Metodologija samovrednovanja društveno odgovornih praksi, koja je pretočena u upitnik Indeks DOP-a, omogućuje tvrtkama objektivan uvid u način upravljanja, praćenja, mjerenja i interpretiranja vlastitih specifičnih utjecaja. Indeks DOP-a ujedno je i nagrada koju jednom godišnje u kategoriji malih, srednjih i velikih i javnih tvrtki zajednički dodjeljuju Hrvatska gospodarska komora i Hrvatski poslovni savjet za održivi razvoj. Nagrada se dodjeljuje od 2008. godine.

U povodu 10. obljetnice provedbe projekta Indeks DOP-a, Sektor za energetiku i zaštitu okoliša Hrvatske gospodarske komore izradio je brošuru 10 godina provedbe projekta.

Brošura 10 godina provedbe projekta dostupna je ovdje.