Održano predstavljanje projekta Zadar Outdoor Festivala 2018. zadarskim ugostiteljima

Objavljeno: 06. 12. 2017. , Ažurirano: 14. 12. 2017.

U HGK – Županijskoj komori Zadar 12. prosinca zadarskim ugostiteljima predstavljen je drugi Zadar Outdoor Festival koji će se održati od 11. do 13. svibnja 2018. godine. Predstavljanje na kojem se okupilo 11 predstavnika zadarskih restorana otvorio je direktor Županijske komore Denis Ikić te naglasio kako je inicijativa za organizaciju Zadar Outdoor Festivala posljedica uspješne suradnje članica Strukovne skupine turističkih agencija koja djeluje pri Županijskoj komori Zadar.

Projekt je prisutnima uime organizatora predstavila Iva Bencun iz tvrtke Zadar Outdoor d. o. o. i istaknula da se manifestacijom, među ostalim, želi produljiti turistička sezona, povećati potrošnja i brendirati zadarska regija kao destinaciju za aktivni odmor. Za iduću je godinu cilj organizatora podizanje manifestacije na višu razinu i okupljanje ostalih sudionika u turizmu, zbog čega pozivaju ugostitelje da se aktivno uključe u projekt kako bi mu se dodala i gastronomska priča.

Zamisao je da restorani za vrijeme trajanja manifestacije nude unaprijed dogovoreni tematski meni, dok bi organizatori festivala one ugostitelje koji se odluče za suradnju promicali na službenoj web-stranici promotivnim materijalima, video uradcima te među sudionicima festivala. Okupljeni su ugostitelji pozdravili ideju i ocijenili sastanak uspješnim te je dogovoreno kako će se u narednom razdoblju poduzeti konkretni koraci koji bi doveli do što uspješnije suradnje.