Posrednici u prometu nekretnina pozvani na sudjelovanje u izradi novog Zakona o porezu na promet nekretnina

Objavljeno: 03. 10. 2017. , Ažurirano: 11. 10. 2017.

Na drugoj ovogodišnjoj sjednici Strukovne skupine poslovanja nekretninama Zadarske županije 10. listopada u ŽK Zadar njen predsjednik Nikica Begonja pozvao je prisutnih dvadesetak posrednika u prometu nekretnina na sudjelovanje u izradi novog Zakona o porezu na promet nekretnina. „Svoje prijedloge i primjedbe možete poslati Odboru za pravna pitanja u Udruženju poslovanja nekretninama koje djeluje u Hrvatskoj gospodarskoj komori u Zagrebu“, obavijestio je Begonja agente. Govorio je i o ponudi Komore za sudjelovanje posrednika na zajedničkom štandu na međunarodnom sajmu nekretnina MIPIM u Cannesu u Francuskoj po znatno povoljnijoj cijeni nego što bi to bilo za samostalno sudjelovanje. Naveo je i zaključke jesenske sjednice Vijeća Udruženja poslovanja nekretninama Hrvatske gospodarske komore koja se održala u Zagrebu, a to je, među ostalim, daljnje nastojanje oko toga da što veći broj posrednika potpiše Kodeks etike u poslovanju koji je prije više od desetljeća Komora i predložila. U raspravi na kraju sjednice posrednici su se dogovorili oko zajedničkog djelovanja i usuglašavanja nekih poslovnih dokumenata radi zaštite svoga poslovanja od mogućih prijevarnih radnji ostalih sudionika u postupku kupoprodaje nekretnine.