Seminar Carinske odluke u okviru Carinskog zakonika Unije

Objavljeno: 16. 10. 2017. , Ažurirano: 30. 10. 2017.

U četvrtak, 26. listopada, u 11 sati u Županijskoj komori Split će se održati Seminar Carinske odluke u okviru Carinskog zakonika Unije.

Ovaj jednodnevni besplatni seminar o primjeni novih carinskih propisa Carinskog zakonika Unije za svoje članice oragnizira ŽK Split u suradnji s CroatiaPRO odborom, Sektorom za promet i veze HGK te Carinskom upravom, a u okviru programa edukacije gospodarstvenika Olakšavanje trgovine i transporta 2017.

Sudionicima će biti predstavljene nove izmjene u carinskom sustavu koje su stupile na snagu u 2017. godini. U skladu s odredbama Carinskog zakonika Unije, od 2. listopada 2017. godine uvodi se obvezna elektronička komunikacija između carinske službe i gospodarstvenika te od toga dana gospodarstvenici sve svoje zahtjeve prema carinskoj službi utemeljene na odredbama Carinskog zakonika Unije mogu podnijeti isključivo elektroničkim putem.

Poziv i prijavnica na seminar nalaze se u pratećim dokumentima.

Kontakt-osoba u ŽK Split je Rade Maršić, Odsjek za promet i veze, telefon: 021/321-115.