Hrvatsko-slovački gospodarski forum u Splitu

Objavljeno: 13. 06. 2017. , Ažurirano: 23. 06. 2017.

S ciljem jačanja poslovne suradnje Županijska komora Split je, zajedno s Veleposlanstvom Slovačke Republike, organizirala Hrvatsko-slovački gospodarski forum koji se održao 21. lipnja u Županijskoj komori Split.

Gospodarski forum u Splitu je održan u sklopu službenog posjeta slovačkog predsjednika Andreja Kiske Hrvatskoj, a okupio je pedesetak hrvatskih i slovačkih tvrtki, predstavnika znanstvene zajednice, lokalne i regionalne samouprave te ostalih zainteresiranih sudionika.

U uvodnom dijelu su Vesna Friedl, direktorica ŽK Split, i Oto Pisoň, predstavnik slovačke agencije SARIO (Slovak Investment and Trade Development Agenc), predstavili gospodarske potencijale Splitsko-dalmatinske županije i Republike Slovačke.

„Splitsko-dalmatinska županija je stabilno i poticajno središte za strane investitore, a istovremeno i jako industrijsko, turističko, prometno i sveučilišno središte koje osigurava visokoobrazovani kadar“ naglasila je Friedl. Prezentirala je poduzetničke zone te aktivnosti Hrvatske gospodarske komore po pitanju privlačenja stranih investicija u Splitsko-dalmatinsku županiju.

Nakon uvodnog izlaganja uslijedili su bilateralni poslovni razgovori između hrvatskih i slovačkih tvrtki s ciljem uspostave budućih zajedničkih projekata.