Učenici OŠ Spinut predstavili u ŽK Split svoje poduzetničke ideje

Vrijeme održavanja: 13.10.2016.

Učenici šestih i osmih razreda splitske Osnovne škole Spinut u pratnji svojih profesorica Marine Travnikar i Anamarije Sabatini posjetili su u četvrtak, 13. listopada, Županijsku komoru Split.

Pozdravila ih je predsjednica ŽK Split Katija Buličić, istaknuvši zadovoljstvo njihovim posjetom i upoznavši ih s više od dvjesto godina dugom tradicijom Komore u Splitu te s njenim glavnim aktivnostima.

Učenici su potom predstavili svoju ideju unapređenja turističke ponude u Splitu, razrađenu u sklopu nastave talijanskog i njemačkog jezika i projekta Jezici i poduzetništvo, kojemu je cilj razvijanje poduzetničkih kompetencija učenika te promicanje važnosti učenja stranih jezika. Razrednim timskim radom učenici su osmislili projekt putničke agencije naziva Kaleta te prodavaonice suvenira Tovar.

Nakon zanimljive prezentacije učeničkoga poduzetničkog projekta, Anja Banović iz ŽK Split pobliže ih je upoznala s poviješću, aktivnostima i uslugama Komore, a Nataša Bušić je povezala usluge koje Komora pruža poduzetnicima s predstavljenom, i dalje imaginarnom, učeničkom tvrtkom, kako bi na vlastitom primjeru razumjeli koja je uloga Komore u životu poduzetnika.

• Županijska komora Split Adresa: Obala Ante Trumbića 4 21000 Split Email: hgkst@hgk.hr Tel: +385 21 321 100 Tel 1: +385 21 321 101 Fax: +385 21 346 956 v. d. predsjednica: Mirjana Čagalj direktorica: Vesna Friedl
  • Županijska komora Split Tel: +385 21 321 100 Email: hgkst@hgk.hr