Strukovna grupacija tekstilne i kožarsko prerađivačke industrije osnovana je s ciljem zaštite zajedničkih interesa, unapređenja suradnje te pokretanja novih projekata, uz potporu HGK kao matične institucije. Riječ je o strukovnoj asocijaciji županijskih tvrtki registriranih za srodne djelatnosti i dio je pripadajućih Udrženja tekstilne i odjevne industrije i Udruženja za kožarsko prerađivačku industriju koja djeluju pri Hrvatskoj gospodarskoj komori.

Kroz rad strukovne grupacije članice Hrvatske gospodarske komore u suradnji s predstavnicima znanstvene zajednice te relevantnih državnih, regionalnih i lokalnih institucija kreiraju poslovnu politiku i prilike radi poboljšanja poslovanja te poticanja razvitka županijskog gospodarstva.