Strukovna grupacija cestovnog linijskog prijevoza putnika Komore Split djeluje kao dio Udruženja cestovnog putničkog prometa Hrvatske gospodarske komore. Strukovna grupacija cestovnog linijskog prijevoza putnika Komore Split okuplja prijevozničke tvrtke iz te djelatnosti s područja Splitsko-dalmatinske županije, a njezin je cilj zastupati njihove interese u okviru Udruženja cestovnog putničkog prometa pri Hrvatskoj gospodarskoj komori, te prema lokalnoj i državnoj upravi. Prijevoznici ocjenjuju da postoji velik broj tema od zajedničkog interesa o kojima bi se moglo raspravljati u okviru Strukovne grupacije cestovnog linijskog prijevoza putnika pri Komori Split, a prioritetnim drže jačanje tog prijevozničkog sektora, posebice njegove konkurentnosti u okviru jedinstvenog tržišta Europske unije. Također, svoj rad temelje na inicijativama prema Gradu Splitu i Splitsko-dalmatinskoj županiji, te prema državnoj administarciji, a vezano uz zakonsku regulativu koja će poticati daljnji razvitak putničkog prometa i tvrtki koji se njime bave.

• Predsjednik: Joško Pulišelić, Arriva Hrvatska d.o.o.
  • Zamjenik predsjednika: Ante Zovko, Promet Split d.o.o.

Kontakt osoba: Rade Maršić, Odsjek za promet i veze, tel. 321-115 i 321-159.

- ŽK Split: Sjednica strukovne grupacije cestovnog linijskog prijevoza putnika 10.10.2016.