Radionica o naknadama za posebne kategorije otpada u ŽK Split

Objavljeno: 22. 11. 2017. , Ažurirano: 05. 12. 2017.

Hrvatska gospodarska komora i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost pozivaju vas na jednodnevnu radionicu Naknade u sustavu gospodarenja posebnim kategorijama otpada koja će se održati u ponedjeljak, 4. prosinca, u 10 sati u Županijskoj komori Split, na adresi Obala Ante Trumbića 4 (Vijećnica, I. kat).

Edukacija je namijenjena obveznicima naknada gospodarenja posebnim kategorijama otpada radi informiranja o njihovim obvezama prijave i plaćanja Fondu naknada s naglaskom na one koji se odnose na ambalažu i otpadnu ambalažu te na obveznike koji stavljaju elektroničke i električne uređaje na tržište. Ukratko će biti predstavljene i obveze povezane i s ostalim propisima iz područja gospodarenja posebnim kategorijama otpada.

Prema Odluci Vlade Republike Hrvatske o implementaciji Plana gospodarenja otpadom RH za razdoblje 2017. – 2022. godine iz svibnja ove godine, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost provodi mjere i aktivnost radi izrade Analize postojećeg sustava gospodarenja posebnim kategorijama otpada, a sve radi uspostave učinkovitijeg sustava gospodarenja posebnim kategorijama otpada. Jedna je od aktivnosti i organiziranje ovih regionalnih radionica.

Program radionice nalazi se u pratećim dokumentima.

Sudjelovanje na radionici je besplatno, a dolazak je potrebno potvrditi popunjavanjem online prijavnice koja se nalazi u nastavku ove web-stranice.

Kontakt-osoba u ŽK Split jest Olga Škevin, Odsjek za energetiku i zaštitu okoliša (tel.: 021/321-138).