Sekcija obiteljskog smještaja Šibensko-kninske županije

Dana 11. prosinca 2013.,  održana je osnivačka sjednica Sekcije obiteljskog smještaja Šibensko-kninske županije.

Za predsjednika Sekcije obiteljskog smještaja Šibensko-kninske županije izabran je gospodin Velibor Krasić, a za zamjenicu predsjednika gospođa Tina Vickov.

Cilj osnivanja Sekcije obiteljskog smještaja je prvenstveno poticanje organiziranja tematskih sjednica namijenjenih privatnim iznajmljivačima i predstavnicima putničkih agencija s potrebom međusobnog usklađivanja interesa u poslovanju, osmišljavanje programa edukacija za privatne iznajmljivače koji će ostvariti veću kvalitetu i standard usluge unutar svog objekta i destinacije u cjelini.
Kroz model organiziranog obiteljskog smještaja pri županijama i turističkim zajednicama, privatni iznajmljivači će dobiti besplatnu mogućnost interesnog povezivanja i pripremu projekata za buduće financiranje na razini Ministarstva turizma i iz EU programa i strukturnih fondova sustavnim povezivanjem fizičkih osoba i organiziranje za zajedničku prijavu za EU fondove.
Zainteresirani privatni iznajmljivači imaju mogućnost priključiti se Sekciji obiteljskog smještaja Šibensko-kninske županije putem pristupnice, čijim ispunjavanjem automatizmom postaju članice županijske sekcije i Zajednice obiteljskog smještaja i turizma pri HGK. Pristupnica je dostupna na službenim stranicama Hrvatske gospodarske komore www.hgk.hr, Županijska komora Šibenik.
Slijedom osnovane Sekcije obiteljskog smještaja Šibensko-kninske županije nastavit će se osnivati Strukovne skupine obiteljskog smještaja po ukupno 8 subregija u Šibensko-kninskoj županiji  uz podršku lokalnih turističkih zajednica.

Master i Marketing plan Šibensko-kninske županije predvidio je sljedeće subregije, što će  u konačnici funkcionirati na razini mreže subregionalnih skupina obiteljskog smještaja  po cijeloj županiji, a kroz prijedlog sustava turističkih zajednica predviđeno je osnivanje 7 strukovnih skupina :
1.Murter-Tisno-Pirovac- Jezera-Betina
2. Tribunj-Vodice-Srima - Prvić
3. Skradin-Raslina-Bilice;
4.Šibenik; .Šibenski otoci (Zlarin, Kaprije, Žirije); Zablaće , Jadrija
5.Brodarica-Grebaštica-Krapanj;
6. Primošten-Rogoznica;
7.Šibensko zaleđe (Knin-Drniš)

Contacts

• Županijska komora Šibenik Adresa: fra Jerolima Milete 31 22000 Šibenik Email: hgksi@hgk.hr Tel: +385 22 311600 Fax: +385 22 311610 predsjednik: Ivan Soža direktorica: Magda Lakoš-Mioč
  • Ines Škaro Senior Expert Associate Tel: +385 22 311608 Email: iskaro@hgk.hr
  • Županijska komora Šibenik Šibenik County Chamber Tel: +385 22 311600 Email: hgksi@hgk.hr