Dodjela zahvalnica
Izvor: Thalassotherapia Opatija

Zahvalnica Hrvatskoj gospodarskoj komori – Županijskoj komori Rijeka od Thalassotherapie Opatija

Objavljeno: 15. 11. 2017. , Ažurirano: 17. 11. 2017.

Županijska bolnica Thalassotherapia Opatija proslavila je u petak, 3. studenoga u nazočnosti brojnih okupljenih uzvanika u hotelu Royal značajan jubilej – 60 godina od osnutka ustanove, specijalne bolnice koja je sredinom prošlog stoljeća omogućila nastavak zdravstveno-turističke tradicije na Kvarneru i Opatiji, koja je još 1889. godine proglašena referentnim lječilištem Austro-Ugarske Monarhije.

"Naša ustanova kao simbol Opatije i ove regije, kao destinacije zdravstvenog i znanstvenog brenda, vrhunac je koji želimo doseći, stvarajući suvremeni brend Opatije, učvršćen na novim standardima i novim vrijednostima, kao podlogu za nove izazove struke. Time želimo obilježiti zdravstvenu i sveučilišno-nastavnu posebnost regije", rekao je ravnatelj prof. dr. sc. Viktor Peršić, dr. med. u svom pozdravnom obraćanju pred 300-tinjak uzvanika, među kojima su bili i župan Zlatko Komadina, državni tajnik Željko Plazonić i predstavnik Ministarstva turizma Robert Pende.

Hotel Royal dodjela zahvalnice Thalassotherapie 60 god nagrađeni.JPG

Dobitnici zahvalnica; Izvor: Thalassotherapia Opatija

Kratko o Thalassotherapiji Opatija:

Ustanova je osnovana kao Institut, zatim postaje Zavod, da bi u konačnici postala Specijalna bolnica za rehabilitaciju bolesti srca, pluća i reumatizma. Katedrom za rehabilitacijsku i sportsku medicinu Medicinskog fakulteta u Rijeci, a kasnije i Katedrom za fizikalnu medicinu Fakulteta zdravstvenih studija u Rijeci te nastavnom bazom osječkog Medicinskog fakulteta postaje 2006. godine. Krajem 2009. godine stječe naziv Klinike za liječenje, rehabilitaciju i prevenciju bolesti srca i krvnih žila Medicinskog fakulteta u Rijeci. Ustanova 2012. godine dobiva i Referentni centar za rehabilitaciju srčanih bolesnika, a 2016. u prostoru TWC-a i Centar estetske kirurugije.

U ovoj godini otvoren je Laboratorij za kateterizaciju srca, a uređenje i opremanje suvremene angiosale najjači je i najvredniji stručni iskorak od osnutka ustanove.

U posljednjih desetak godina obnovljena je i suradnja sa skandinavskim zemljama, što je rezultiralo potpisivanjem ugovora za liječenje reumatoloških bolesnika tijekom 2017. i 2018. godine.