U ŽK Rijeka održano svečano potpisivanje Ugovora Fly Croatia

Objavljeno: 25. 11. 2016. , Ažurirano: 30. 11. 2016.

U Županijskoj komori Rijeka 25. studenoga u 11 sati svečano je potpisan Ugovor o pristupanju Fly mreži.

Zračna je luka Rijeka d. o. o., kao društvo u većinskom vlasništvu Republike Hrvatske, pokrenula projekt umrežavanja više letjelišta u jedinstvenu mrežu Fly Croatia.

Ciljevi projekta su prometno povezivanje malih aerodroma, prodaja usluga prijevoza na europskom i svjetskom tržištu generalne avijacije te uključivanje u mrežu Fly Europe. Republika Hrvatska ima izuzetne resurse, postojeće i buduće lokacije zračnih luka pogodnih za turističke i poslovne potrebe. Unaprjeđenje tih resursa moguće je putem suradnje, koristeći se sredstvima EU fondova u smjeru razvitka prepoznatljivosti svih destinacija i pružanjem visoke kvalitete novih usluga generalnoj avijaciji.

Ključni ciljevi ovog  projekta su sljedeći:

• Stvaranje novoga, turističkog proizvoda Fly Croatia - Hrvatski program zrakoplovnog  turizma generalne avijacije.
  • Povećanje turističkog i putničkog prometa
  • Deseci milijuna kuna novih, neposrednih prihoda
  • Značajan doprinos sigurnosti i redu zračne plovidbe
  • Značajno povećanje  sigurnosti od terorizma i migracija
  • Značajno korištenje EU sredstava
  • Značajno povećanje broja zaposlenih
  • Značajno pouzdanija medicinska opskrba otoka
  • Značajan razvoj hrvatskoga zrakoplovnog sporta

Ugovor su potpisali:

• Tomislav Palalić, direktor Zračne luke Rijeka
  • Zvonko Kovačević, predsjednik Aerokluba Sinj
  • Zlatko Tot, predsjednik Aerokluba Osijek
  • Toni Dujmović, predsjednik Areokluba Krila Gacke, Otočac
  • Roman Cvek, direktor tvrtke Fly d. o. o., Opatija

Ovo ne bi bilo moguće bez potpore Hrvatske gospodarske komore i lokalnih samouprava na čijim se područjima nalaze zemljišta za potencijalne aerodrome. Trenutno je ključno potreban kontinuitet potpore nove Vlade RH, s obzirom na to da projekt Fly Croatia nadilazi stroge okvire lokalnih zajednica, ministarstava turizma i prometa, a provodi se na području gotovo svih županija.