Potpisan sporazum o poslovnoj suradnji gospodarskih komora Rijeka i Kraljevo

Objavljeno: 07. 09. 2016. , Ažurirano: 09. 09. 2016.

U sali Gradskog vijeća Čačka 2. rujna potpisan je sporazum o suradnji Županijske komore Rijeka i Regionalne privredne komore Kraljevo. Sporazumom se nastoji unaprijediti gospodarsku suradnju dviju država, a potpisali su ga predsjednici gospodarskih Komora Vidoje Vujić i Petrašin Jakovljević.

Sporazumom se gospodarstvenicima omogućava pristup informacijama i otvaraju se vrata suradnji na područjima Kraljeva, Čačka i Rijeke, osobito u pogledu rješavanja problema uvoza i izvoza roba.

Predsjednik Županijske komore Rijeka Vidoje Vujić pohvalio je razvoj poljoprivredne industrije regije Kraljevo, osvrćući se na interes hrvatskih hotelijera za određenim proizvodima ove regije. “Nadam se da ćemo kao značajna turistička destinacija imati sljedeće godine već potpisane prve ugovore o uvozu nekih prehrambenih proizvoda, prije svega voća”, rekao je Vujić.

Vujić je rekao da je gorući problem odljev mladih i stručnih ljudi iz zemlje, ističući važnost dualnog obrazovanja kapitalnim ulaganjem u razvoj društva te da političke nesuglasice dviju država treba odvojiti od zajedničkih gospodarskih interesa. Također, do konca godine Vujić je najavio otvaranje predstavništva Hrvatske gospodarske komore u Beogradu.

Predsjednik Regionalne privredne komore Kraljevo Petrašin Jakovljević podsjetio je da je Komora do danas potpisala više sporazuma o suradnji sa susjednim državama, navodeći da je cilj povezivanje gospodarstvenika koji sami nastoje naći model suradnje.

Grad Čačak bio je pokrovitelj potpisivanja ovoga sporazuma.