ŽK Pula: Predstavljena nova brošura o korporativnoj filantropiji

Objavljeno: 20. 03. 2017. , Ažurirano: 21. 03. 2017.

HGK - Županijska komora Pula i Zaklada za poticanje partnerstva i civilnog društva održale su zajedničku medijsku konferenciju 20. ožujka u ŽK Puli, na kojoj je predstavljena publikacija Korporativna filantropija.

Konferenciji je prisustvovala upraviteljica Zaklade Helga Možé Glavan, predsjednica HGK - Županijske komore Pula Jasna Jaklin Majetić te autorica predstavljene brošure o korporativnoj filantropiji Kristina Afrić Rakitovac.

Brošura Korporativna filantropija prije svega je namijenjena tvrtkama i poslodavcima, odnosno poslovnom sektoru s područja Istre. Autorica Kristina Afrić Rakitovac, profesorica na Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, u brošuri je predstavila mogućnosti koje poslovni sektor posjeduje za doprinos kvaliteti života u lokalnoj zajednici.

Jaklin Majetić je izrazila zadovoljstvo što HGK - Županijska komora Pula još jednom surađuje sa Zakladom u projektima koji potiču poslovni sektor na komunikaciju sa zajednicom. Ustvrdila je da istarsko gospodarstvo već niz godina dobro prepoznaje svoju ulogu i značaj u podupiranju svoje okoline, od velikih tvrtki do malih obrtnika, volonterskim pristupom, transportom, proizvodom ili donacijama. Helga Možé Glavan istaknula je da će Zaklada brošuru distribuirati u budućim susretima s poslovnim sektorom i u aktivnostima Zaklade, od kojih je jedna i promocija novog Filantropskog fonda Istre. Zaklada je tako danas objavila Javni poziv tvrtkama na uključenje u Filantropski Fond Istre u kojem poziva sve zainteresirane tvrtke i obrtnike, (neovisno o veličini), koji su svjesni važnosti korporativne filantropije i koji žele biti društveno odgovorni, da doniraju sredstva u skladu sa svojim mogućnostima u zajednicu na promišljen i organiziran način.