Sekcija Zajednice obiteljskog turizma Istarske županije

www.pixabay.com

Sekcija Zajednice obiteljskog turizma Istarske županije pri HGK Županijskoj komori Pula osnovana je u svibnju 2014. I predstavlja krovno županijsko udruženje istarskih privatnih iznajmljivača.

Osnivanje Sekcije rezultat je dogovora Ministarstva turizma, sustava Hrvatske turističke zajednice i Hrvatske gospodarske komore oko kretanja u projekt stvaranja mogućnosti djelovanja privatnih iznajmljivača kroz jedinstveni sustav strukovne organizacije pri Hrvatskoj gospodarskoj komori odnosno nacionalnu Zajednicu obiteljskog turizma.

Za predsjednika Sekcije je izabran Miroslav Pretula iz Umaga, a njegova je zamjenica Tajana Luksetić iz Pazina. Ujedno, osnovano je i šest subregija ili klastera te su izabrani njihovi predsjednici i zamjenici: Miroslav Pretula, Lea Frigula, Slaven Zlatić, Mauro Prenc, Rita Ritossa, Silvano Ritossa, Nerina Božac, Marko Roganović, Marija Golja, Željko Piljić te Irena Pliško i Ratko Matijević.

Ove godine održan je Regionalni Forum Sekcije zajednice obiteljskog turizma za Istarsku županiju 12. veljače 2016. u sklopu gospodarske izložbe Histria 2016 u Puli.

Contacts

• Županijska komora Pula Adresa: Carrarina 5 52100 Pula Email: hgkpu@hgk.hr Tel: +385 52 378 100 Fax: +385 52 211 875 predsjednica: Jasna Jaklin Majetić direktor: Damir Sirotić
  • Petra Šebelić Uravić Senior Expert Officer Tel: +385 52 378 145 Email: psebelic@hgk.hr
  • Miroslav Pretula Tel: (DEGRA d.o.o. Umag) Email: