Predstavljanje podmjere 4.1 u Otočcu
Izvor: ŽK Otočac

U ŽK Otočac predstavljena Podmjera 4.1. – Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva

Objavljeno: 03. 05. 2017. , Ažurirano: 11. 05. 2017.

Ministarstvo poljoprivrede, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju i Hrvatska gospodarska komora, jučer su u Županijskoj komori Otočac organizirali jednu od regionalnih informativnih radionica na kojoj je predstavljena Podmjera 4.1. – Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva Programa ruralnog razvoja RH 2014. – 2020. godine.

O ovoj podmjeri, svaki u svom dijelu, govorili su Vedrana Mikić, Saša Bukovac i Robertina Vučković, kao predstavnici Ministarstva poljoprivrede odnosno Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju.

Na ovoj radionici bile su dosta detaljno predstavljene sve novosti u vezi s programskim i provedbenim elementima podmjere, koje proizlaze iz novog Pravilnika o provedbi mjere 4 – Ulaganja u fizičku imovinu, podmjere 4.1 – Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2020. Tko su prihvatljivi korisnici, što su prihvatljiva ulaganja, kako se podnosi zahtjev, kolika je potpora, kako kreditirati ulaganje – to su samo neka od pitanja na koja su korisnici dobili odgovore.

Na kraju je o HBOR-ovima kreditnim linijama koje se tiču poljoprivredne proizvodnje i ulaganja u poljoprivredu govorila Draženka Draženović-Kostelac, direktorica područnog ureda.