Proširena sjednica Strukovne grupe kulturnog turizma
Izvor: ŽK Otočac

O kulturi i turizmu na proširenoj sjednici Strukovne grupe kulturnog turizma ŽK Otočac

Objavljeno: 01. 03. 2017. , Ažurirano: 03. 05. 2017.

U velikoj dvorani Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Otočac, Strukovna je grupa kulturnog turizma održala svoju proširenu sjednicu 28. veljače. Sudjelovali su pružatelji usluge smještaja u domaćinstvu subregionalne Strukovne skupine obiteljskog smještaja Gacka.

Cilj je bio pokušati inicirati konkretnu suradnju i bolje umrežavanje različitih pružatelja usluga u turizmu, u pripremi turističke sezone 2017. Kako je na nekim prethodnim sjednicama došlo do spoznaje da su iznajmljivači nedovoljno informirani o ukupnoj kulturnoj ponudi u destinaciji i u njenu bližemu okruženju, potaknuta je konstruktivna razmjena informacija predstavljanjem aktivnosti članica Strukovne grupe kulturnog turizma i mogućnost pitanja i odgovora, ovisno o potrebama privatnih iznajmljivača.

Predsjednica Strukovne grupe Jasna Ilić govorila je o mogućim zanimljivostima na rijeci Gacki, u ime KUD-a Lipa Sinac.

Potpredsjednik Milan Kranjčević govorio je u ime Katedre Čakavskog sabora te je naveo kulturne potencijale samoga grada Otočca.

Ravnateljica Pećinskog parka Grabovača u Perušiću Katarina Milković ukratko je sudionike upoznala s geološkim posebnostima parka, ali i s kulturnom ponudom kraja.

Vedran Katalinić iz NP Sjeverni Velebit iznio je ukratko osnovne prirodne vrijednosti ovoga nacionalnog parka, odnosno kulturno-turističku ponudu Velebita koja se prezentira posjetiteljima.

Snježana Bogdanić, kustosica Muzeja Gacke, prezentirala je stalne muzejske postave, kulturno-umjetničke programe sekcija koje djeluju u sklopu Gackoga pučkog otvorenog učilišta u Otočcu s naglaskom na smotru folklora te ponudu arheoloških lokaliteta.

Viktorija Rogić predstavila je djelatnost Udruge Gačanka.

Mladenka Oreškovič, direktorica Turističke zajednice Grada Otočac, objasnila je suradnju sa svima onima koji mogu poboljšati turističku ponudu, odnosno bolje povezivanje davatelja i primatelja usluga.

Na kraju je Petra Aničić iz LAG-a Lika predstavila projekt Integra Lika 2020.