POPUNJENO Usklađivanje s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka (GDPR)

Objavljeno: 08. 02. 2018. , Ažurirano: 05. 03. 2018.

Zbog velikog odaziva kapacitet dvorane je POPUNJEN.

Županijska komora Osijek poziva poduzetnike na predavanje o provedbi usklađivanja s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka (GDPR), koje organizira u suradnji s tvrtkom ECS Eurocomputer systems d. o. o. Predavanje će se održati u srijedu, 28. veljače, u 10.30 u Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Uredba određuje koja su prava pojedinaca, a u skladu s tim i koje su obveze subjekata koji obrađuju osobne podatke, poput voditelja obrade odnosno izvršitelja obrade osobnih podataka.

Predavanje se organizira s namjerom pružanja potpore poslovnim subjektima u postupku usklađivanja sa zahtjevima ove Uredbe, odnosno pružanja dodatnih znanja sudionicima radi jasnijeg razumijevanja pravnog područja zaštite osobnih podataka, a time i kvalitetnije i učinkovitije primjene Opće Uredbe o zaštiti osobnih podataka u svakodnevnom radu osoba koje koriste osobne podatke građana EU u poslovne svrhe, ponajprije u odnosu na zakonitu i povjerljivu obradu osobnih podataka, korištenje novih informacijskih tehnologija u obradi osobnih podataka koje su voditelji zbirki osobnih podataka dužni provoditi u svakodnevnom radu pri obradi osobnih podataka.

Opća Uredba o zaštiti osobnih podataka (GDPR) donesena je 24. svibnja 2016. godine, a stupa na snagu 25. svibnja 2018. godine. Više o Uredbi možete naći na EU portalu o GDPR-u.

Predviđeno je trajanje predavanja dva sata, a sudjelovanje je besplatno.