Strukovna grupacija pčelarstva ŽK Osijek

pixabay

Strukovna grupacija pčelarstva jedna je od najstarijih grupacija iz poljoprivredne djelatnosti u ŽK Osijek. Ona uspješno već dvadeset i jednu godinu organizira nacionalno ocjenjivanje kvalitete sortnih vrsta meda pod nazivom Dani meda Hrvatske.

Članice grupacije su tvrtke, obrti i udruge obiteljskih gospodarstava koja se bave pčelarskom proizvodnjom, a u aktivnost grupacije uključeni se i Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek, Poljoprivredni fakultet Osijek te Grad Osijek i Osječko-baranjska županija.

Grupacija pčelarstva, osim organiziranja navedene manifestacije Dani meda, aktvino sudjeluje u rješavanju problematike u pčelarstvu te blisko surađuje s predstavnicima Pčelarskog saveza Hrvatske i Ministarstva poljoprivrede oko vitalnih pitanja za razvoj ove djelatnosti (Nacionalni program razvoja pčelarstva, Program ruralnog razvoja i dr.).

Članice grupacije sudjeluju na sajamskim događanjima na prostorima Republike Hrvatske i susjednih država te organiziraju gospodarsko-stručne skupove povezane s problematikom pčelarstva.

Contacts

• Županijska komora Osijek Adresa: Europske avenije 13 31000 Osijek Email: hgkos@hgk.hr Tel: +385 31 223 800 Fax: +385 31 213 406 predsjednik: Zoran Kovačević administrativna tajnica: Irena Župan
  • Zvonimir Pajnić President Tel: +385 98 809 822 Email: zvonimir.pajnic@email.t-com.hr
  • Ernest Nad Secretary Tel: +385 31 223 890 Email: enad@hgk.hr