U ŽK Osijek predstavljene nove izmjene u carinskom sustavu

HGK ŽK Osijek
Vrijeme održavanja: 26.09.2017.   /   Rok prijave: 25.09.2017.

Seminar o primjeni novih carinskih propisa Carinskog zakonika Unije održan je 26. rujna u Županijskoj komori Osijek u suradnji s CroatiaPRO odborom, Sektorom za promet i veze te Carinskom upravom.

Na seminaru je prisustvovalo šezdesetak gospodarstvenika, a bio je namijenjen osobama koje aktivno sudjeluju u carinskim postupcima te direktorima i voditeljima odjela logistike i nabave u svim poslovnim subjektima koji sudjeluju u carinskom poslovanju (proizvođačima, izvoznicima, uvoznicima, prijevoznicima, držateljima carinskog skladišta, otpremnicima).

Sudionici seminara bili su upoznati s novim izmjenama u carinskom sustavu koje stupaju na snagu tijekom 2017. godine. Naime, u skladu s odredbama Carinskog zakonika Unije, od 2. listopada 2017. godine uvodi se obvezna elektronička komunikacija između carinske službe i gospodarstvenika. To znači da će od toga dana gospodarstvenici sve svoje zahtjeve prema carinskoj službi utemeljene na odredbama Carinskog zakonika Unije moći podnijeti isključivo elektroničkim putem. Komunikacija na temelju podnesenih zahtjeva i odluke donesene na temelju zahtjeva gospodarstvenika odvijat će se također elektroničkim putem. To ujedno znači da će papirna komunikacija biti isključena.

• Županijska komora Osijek Adresa: Europske avenije 13 31000 Osijek Email: hgkos@hgk.hr Tel: +385 31 223 800 Fax: +385 31 213 406 predsjednik: Zoran Kovačević administrativna tajnica: Irena Župan
  • Vedran Bestvina Viši stručni suradnik Tel: +385 31 223 840 Email: vbestvina@hgk.hr