Zagorski pčelari na izložbi meda Krapinsko-zagorske županije

Objavljeno: 26. 09. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

Ocjenjivanje i izložba meda Krapinsko-zagorske županije – događanje koje promiče kvalitetu zagorskog meda i promiče zagorske pčelare, ove će se godine održati 1. listopada u 17 sati u Velikoj dvorani Grada Klanjca na Trgu mira 11. Organizatori izložbe su Krapinsko-zagorska županija, Savez pčelarskih udruga Krapinsko-zagorske županije, Grad Klanjec, Županijska komora Krapina i Turistička zajednica Krapinsko-zagorske županije.

Na natjecanje se prijavilo 37 zagorskih pčelara s ukupno 46 uzoraka meda bagrema, kestena, livade, cvjetnog meda te medljikovca. Prijavljene uzorke ocijenila je stručna komisija, i to prema Pravilniku o kvaliteti meda i drugih pčelinjih proizvoda, a peludnu analizu prispjelih uzoraka izradit će Agronomski fakultet u Zagrebu. Posjetitelji će moći kušati izloženi med i proizvode od meda. Najboljim zagorskim medovima će se dodijeliti priznanja i medalje za kvalitetu.

Prethodne izložbe potvrdile su da je zagorski med najkvalitetniji, ne samo u hrvatskim okvirima, već i izvan granica naše zemlje, što potvrđuju i brojne nagrade na nacionalnoj i svjetskoj razini i poticaj su za bavljenje pčelarstvom, osobito proizvodnjom kvalitetnoga bagremova meda zagorskih brega. ŽK Krapina jedna je od začetnika izložbe i svake je godine prisutna kao partner na ovome događanju.