Sajam poslova u Križevcima

Objavljeno: 20. 10. 2017. , Ažurirano: 31. 10. 2017.

Pod pokroviteljstvom Koprivničko-križevačke županije i Grada Križevaca, Područni ured Križevci Hrvatskog zavoda za zapošljavanje organizira 10. Sajam poslova radi povećanja mogućnosti zapošljavanja, dostupnosti i razmjene informacija, usklađivanja ponude i potražnje te stvaranja partnerskih odnosa među sudionicima tržišta rada.

Sajam će se održati 27. listopada u Razvojnom centru i tehnološkom parku Križevci, a za posjetitelje će biti otvoren od 9:30 do 14 sati.

S obzirom na nedostatak kvalificirane radne snage, na ovogodišnjem će se Sajmu poslova posebna pažnja pridati obrazovanju nezaposlenih osoba, s naglaskom na osposobljavanju na radnome mjestu te će se s tom temom organizirati i okrugli stol Učenjem do znanja, znanjem do posla, u kojem će, uz predstavnike Zavoda, svoj doprinos dati i poslodavci koji su uključeni u provedbu navedene mjere.

Sajam je namijenjen poslodavcima, obrazovnim ustanovama, nezaposlenim osobama, ostalim tražiteljima zaposlenja, studentima, učenicima, roditeljima i svima zainteresiranima za aktivno uključivanje na tržište rada, upoznavanje sa sadašnjom ponudom i potražnjom na području Koprivničko-križevačke županije i Republike Hrvatske.

Partneri u organizaciji su: Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Koprivnica, Grad Đurđevac, Grad Koprivnica, Grad Križevci, Hrvatska obrtnička komora, Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije, Križevački poduzetnički centar d. o. o., Obrtničko učilište Pouka, PORA razvojna agencija Podravine i Prigorja, Pučko otvoreno učilište Koprivnica i Pučko otvoreno učilište Križevci.

Aktivnosti na Sajmu poslova:

• Prezentacija sudionika na pultovima (poslodavaca, samozaposlenih osoba, partnera i institucija)
  • Okrugli stol Učenjem do znanja, znanjem do posla
  • Radionica o samozapošljavanju Od ideje do realizacije
  • Predstavljanje paketa mjera aktivne politike zapošljavanja Od mjere do karijere
  • Predstavljanje E-usluge za e-Građane – pomoć posjetiteljima u korištenju portala e-Usmjeravanje, e-Građani, Burza rada, Statistika on-line, CISOK-portal, EURES i mogućnosti e-učenja
  • Vježba Tko sam ja? – kako se predstaviti poslodavcu u dvije minute – priprema za razgovor s poslodavcem, pomoć u pisanju molbe i životopisa, kako savladati tremu na razgovoru za posao

Ovogodišnji moto Sajma glasi:

„Reci mi, no ja ću zaboraviti. Poduči me, i možda ću se sjetiti. Uključi me u rad, i naučit ću.“ (B. Franklin)

Uključite se i vi, posjetite 10. Sajam poslova u Križevcima!