Na Skupštini Udruge inovatora Karlovačke županije potvrđena uspješna suradnja sa ŽK Karlovac

Objavljeno: 24. 03. 2017. , Ažurirano: 24. 03. 2017.

Županijska komora Karlovac bila je 23. ožujka domaćin Izbornoj skupštini Udruge inovatora Karlovačke županije.

Uz izvještaje o aktivnostima u prethodnoj godini i usvajanje plana rada za 2017. godinu, članovi Udruge izabrali su novi sastav udruge te predsjednika za kojeg je ponovno imenovan Marko Bubaš.

I ova je skupština bila prilika da se istakne uspješna suradnja Udruge sa Županijskom komorom Karlovac na čiju je inicijativu prije dvadeset i četiri godine Udruga i osnovana. Otad Udruga ima svoj dom u Komori, a djelatnik Komore obavlja funkciju tajnika Udruge. Inovatori su u karlovačkoj komori redoviti korisnici usluge Sustav savjetovanja poduzetnika, gdje mogu dobiti informacije kako osnovati tvrtku, pokrenuti postupak zaštite intelektualnog vlasništva, stručnu pomoć pri odabiru i prijavi na natječaje za financijska sredstva, informacije o mogućnostima promocije i međunarodne suradnje i drugo. Oni koji odluče svoj istraživački rad i inovaciju pretočiti u poduzetnički poduhvat i osnovati tvrtku, dobrodošli su korisnici Poduzetničkog inkubatora Razvojnog centra.

Danas je Udruga inovatora Karlovačke županije jedna od najuspješnijih i najbrojnijih udruga inovatora u Hrvatskoj u velikoj mjeri zahvaljujući upravo bliskoj suradnji sa Županijskom komorom Karlovac. Niz je zajednički provedenih aktivnosti, od kojih se posebno izdvaja organizacija bijenalne izložbe inovacija iKA. iKA 12 – izložba inovacija Karlovac ove će se godine održati od 30. svibnja do 2. lipnja pod pokroviteljstvom Hrvatske gospodarske komore. Na izložbi se očekuje sudjelovanje više od 70 inovatora, članova Udruge i njihovih gostiju iz domaćih i inozemnih partnerskih udruga.