ŽK Dubrovnik na Forumu jadransko-jonskih gospodarskih komora u Podgorici

Objavljeno: 19. 09. 2017. , Ažurirano: 26. 09. 2017.

Direktorica Županijske komore Dubrovnik Nikolina Trojić sudjelovala je na Forumu gospodarskih komora koji se održao u sklopu drugog Foruma gradonačelnika glavnih gradova država srednje i istočne Europe i NR Kine 15. rujna u Podgorici.

Forum jadransko-jonskih gospodarskih komora predstavljen je na Okruglom stolu predsjednika privrednih komora glavnih gradova država 16+1 inicijative (Kine i šesnaest zemalja Srednje i Istočne Europe).

Potpisana je Deklaracije o usvajanju mehanizma Okruglog stola predsjednika komora glavnih gradova ovih zemalja radi jačanja veza i unapređivanja gospodarske suradnje Kine i 16 država CEI te inicijative Jedan pojas, jedan put.

Forum jadransko-jonskih gospodarskih komora (AIC Forum) danas okuplja 46 gospodarskih komora iz sedam zemalja jadransko-jonskog područja te se pokazao kao dobar primjer i model povezivanja gospodarskih komora radi jačanja poslovne suradnje te razvoja regionalnog, a time posljedično i nacionalnih gospodarstava.