Održana 3. sjednica županijskih građevinara

Objavljeno: 12. 12. 2017. , Ažurirano: 09. 01. 2018.

Sjednica Strukovne grupe graditeljstva HGK – Županijske komore Dubrovnik održana je 15. prosinca u Županijskoj komori Dubrovnik.

Tema sastanka bio je nacrt Odluke o privremenoj zabrani izvođenja građevinskih radova na području Grada Dubrovnika te ostalih lokalnih samouprava  u Dubrovačko-neretvanskoj županiji.

Graditeljstvo je, usprkos velikim poteškoćama s kojima se suočava zadnjih godina, još uvijek značajna grana u županijskom gospodarstvu. Po podacima Fine u  trgovačkim društvima graditeljstva zapošljava se 2123 radnika, a graditeljstvo čini 8% ukupnog prihoda gospodarstva Dubrovačko-neretvanske županije.

Građevinari su se upoznali sa kvotom dozvola za zapošljavanje stranaca za kalendarsku godinu 2018.  Za sektor graditeljstva odobreno je 10.770 dozvola i potrebno je što prije popuniti zahtjev kako bi se na vrijeme ostvarilo pravo uvoza radne snage.