Predstavnici programa Leadership Wisconsin u posjetu ŽK Dubrovnik

Objavljeno: 23. 03. 2017. , Ažurirano: 24. 03. 2017.

Predstavnici američkog Sveučilišta Wisconsina u Madisonu u posjetu su Hrvatskoj. Tijekom boravka u Dubrovniku, 23. ožujka posjetili su Županijsku komoru Dubrovnik.

Zaposlenici Županijske komore predstavili su gospodarstvo Dubrovačko-neretvanske županije te razvojne potencijale i mogućnosti investiranja u županiju. Na sastanku su sudjelovale i predstavnice Hrvatske udruge poslovnih žena Krug - ogranak Dubrovnik, koje su naglasile važnost nastavka razvijanja ženskog poduzetništva.

Sudionike posjeta najviše je zanimala trenutna situacija u turizmu, korištenje obnovljivih izvora energije te razina svijesti gospodarstvenika, ali i javnih institucija o mjerama zaštite okoliša.

Leadership Wisconsin edukacijski je program razvoja lokalnih lidera i uspješnih poslovnih ljudi Sveučilišta u Wisconsinu. Ovogodišnja generacija programa Leadership Wisconsin izabrala je Hrvatsku kao odredište sljedećega međunarodnog studijskog putovanja. Cilj je troje predstavnika programa tijekom preliminarnog posjeta upoznati državne i regionalne institucije koje bi polaznici sljedeće godine trebali posjetiti i upoznati se s njihovim radom radi razmjene ideja.