Izvor: Pixabay

Objavljen Poziv na dostavu projektnih prijedloga Certifikacijom proizvoda do tržišta

Objavljeno: 04. 05. 2017. , Ažurirano: 16. 05. 2017.

Cilj Poziva Certifikacijom proizvoda do tržišta jest pridonijeti aktivnostima MSP-ova da dokazom kvalitete, sigurnosti i pouzdanosti svojih proizvoda osiguraju preduvjete za povećanje izvoza i ukupne konkurentnosti. Pružanjem potpore za uvođenje i primjenu europskih i međunarodno (globalno) priznatih normi pridonosi se tome da MSP-ovi iskoriste prednosti koje primjena normi ima na omogućavanje pristupa novim tržištima.

Poziv će se provoditi u okviru Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.

Namijenjen je mikro, malim i srednjim tvrtkama, u skladu s definicijom utvrđenom u Prilogu I. Definicija malih i srednjih poduzeća Uredbe Komisije (EU) br. 651/2014.
Najniži iznos bespovratnih sredstava koji se po ovom Pozivu može dodijeliti pojedinom poduzetniku iznosi 20.000,00 kuna, dok najviši iznos bespovratnih sredstava iznosi 1.000.000,00 kuna.

Ukupna raspoloživa sredstava iz Europskog fonda za regionalni razvoj predviđena za ovaj poziv iznose 38.000.000,00 kuna.

Prijave na poziv primaju se od 22. svibnja. Krajnji rok za zaprimanje projektnih prijava je 31. prosinca 2018. godine.

Više o natječaju i natječajnu dokumentaciju možete pronaći ovdje.

Radi informiranja potencijalnih prijavitelja o mogućnostima koje ovaj poziv nudi, Ministarstvo organizira tri informativne radionice:

1. Rijeka – 17. svibnja u 11 sati, Step Ri znanstveno-tehnologijski park Sveučilišta u Rijeci d.o.o., Radmile Matejčić 10
  2. Osijek – 19. svibnja u 12 sati, Hrvatska gospodarska komora, Županijska komora Osijek, Europske avenije 13