sudionici radionice
Izvor: HGK ŽK Čakovec
Autor: HGK ŽK Čakovec

Održana radionica o povećanju energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije u proizvodnim industrijama

Objavljeno: 27. 10. 2017. , Ažurirano: 24. 11. 2017.

U ponedjeljak, 20. studenog, Županijska komora Čakovec i Ministarstvo zaštite okoliša i energetike organizirali su u prostorijama Komore besplatnu radionicu Povećanje energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije u proizvodnim industrijama. Radionicu su vodili Marija Herceg i Marko Markić iz Ministarstva, te Suada Mustajbegović iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Program radionice obuhvaćao je teme kao što su uvjeti potrebni za prijavu na natječaj za financiranje projekata energetske učinkovitosti, prihvatljive aktivnosti koje se financiraju, te obavezna dokumentacija koju treba podnijeti uz prijavu.

Na radionici je sudjelovalo  14 sudionika iz tvrtki-članica Komore, koje se pretežno bave metaloprerađivačkom djelatnošću, proizvodnjom repromaterijala za drvoprerađivačku industriju, strojarskim ili građevinskim inženjerstvom, arhitektonskim projektiranjem te savjetodavno-konzultantskim uslugama.