Strukovna grupacija za trgovinu ŽK Bjelovar

Strukovna grupacija trgovine  ŽK Bjelovar djeluje s ciljem pružanja stručne potpore članicama  u rješavanju problema iz područja trgovačke djelatnosti, kao i radi promicanja zajedničkih interesa na tržištu pred institucijama državne uprave i organizacijama koje imaju javne ovlasti.

Osim navedenog,  njezina je uloga poticanje razvoja trgovinskog sektora na području djelovanja u skladu sa strategijama razvoja privrede. Bitna uloga Strukovne grupacije je i u povezivanju trgovine sa drugim djelatnostima.

Trgovačkom djelatnošću na području kojeg pokriva ŽK Bjelovar, prema podacima FINE u 2016.godini, a koji su predali statističke izvještaje , bavilo se 399 poduzetnika, a zapošljavali su 1.857 radnika s prosječnom neto plaćom 3.729 kuna.

Prihodi trgovinske djelatnosti u 2016. godini iznosili su gotovo 1,7 milijardi kuna i čine 25,8 posto ukupnih prihoda Županije dok su rashodi iznosili 1,6 milijardi kuna.

Zaposleni u trgovinskoj djelatnosti čine 13,7 posto ukupno zaposlenih u cijeloj Županiji.

Kako bi u narednome periodu rezultati bili još bolji rad Strukovne grupacije biti će usmjeren na:

• Analizu uslova poslovanja i praćenje zakonske regulative iz sektora trgovine
  • Iniciranje izmjena pojedinih zakonskih rješenja u cilju stvaranja povoljnog privrednog ambijenta
  • Povezivanje proizvođača i trgovaca
  • Organiziranje seminara i edukacija
  • Promocija trgovine

Zlatko Navojec prokurista tvrtke Špar d.o.o., iz Bjelovara, predsjednik je Strukovne grupacije za trgovinu, a njegov zamjenik Josip Matejak prokurista tvrtke Matkom d.o.o., iz Daruvara.

Contacts

• Županijska komora Bjelovar Adresa: Petra Preradovića 4/1 43000 Bjelovar Email: hgkbj@hgk.hr Tel: +385 43 274 060 Tel 1: +385 43 274 073 Fax: +385 43 241 908 predsjednik: Jakov Ćorić direktorica: Martina Posavac Ćurić
  • Županijska komora Bjelovar County Chamber Bjelovar Tel: +385 43 274 060 Email: hgkbj@hgk.hr