Ovogodišnji Lider invest započeo Investicijskim forumom u ŽK Bjelovar

Objavljeno: 05. 04. 2017. , Ažurirano: 05. 04. 2017.

Predsjednik stručnog odbora Lider investa Mladen Vedriš predstavio je u utorak, 4. travnja, u ŽK Bjelovar projekt Lider invest. Prvi je to ovogodišnji investicijski forum u okviru projekta kojim poslovni tjednik Lider drugu godinu zaredom prepoznaje, promiče i nagrađuje najbolje proizvodne investicije. Najbolje investicije birat će se prema kriterijima udjela izvoza, broja novootvorenih radnih mjesta te suvremenosti tehnologije. Cilj je Lider investa pokrenuti motivaciju ljudi, reći što su učinili da dobiju priznanje i učiniti da Liderova akcija postane tradicionalna.

IMG_20170404_104554.jpg

Mladen Vedriš, predsjednik stručnog odbora Lider investa; Izvor: HGK

Ravnatelj Državnog zavoda za statistiku Marko Krištof okupljenim je poduzetnicima i predstavnicima vlasti predstavio regionalnu i sektorsku analizu investicija u Hrvatskoj te istaknuo da je Bjelovarsko-bilogorska županija od 2000. godine rasla sporije od državnog prosjeka, ali od krize do danas rast joj je veći od državnog prosjeka.

IMG_20170404_100740.jpg

Nazočni na investicijskom forumu u ŽK Bjelovar; Izvor: HGK

Kako stvoriti poticajno investicijsko okruženje i pokrenuti novu proizvodnu investiciju, razgovaralo se na okruglom stolu. Tako je ravnatelj Agencije za investicije i konkurentnost Zdenko Lucić rekao da Hrvatska posljednjih godina bilježi pojačan interes ulagača za kvalitetna ulaganja okrenuta izvozu te kako infrastruktura i prometna povezanost pojedine lokacije imaju značajan utjecaj kod ulagača. Zamjenica gradonačelnika Bjelovara Jasna Višnjević navela je što je Grad Bjelovar napravio kako bi se više ulagalo i koji su projekti u planu. Direktor Regionalne razvojne agencije Bjelovarsko-bilogorske županije Mario Ferić govorio je o problemima u radu agencije te o planovima u ovoj i idućoj godini. Član Uprave tvrtke Gala d. o. o. iz Bjelovara Jakov Ćorić istaknuo je probleme na koje nailazi u svakodnevnom poslovanju, kada su birokracija i administracija posrijedi. Župan Damir Bajs istaknuo je projekte na koje će poduzetnici u budućnosti moći računati.

LIDER Invest (25).jpg

Sudionici s lijeva na desno: Mario Ferić, direktor Regionalne razvojne agencije Bjelovarsko-bilogorske županije, Jakov Ćorić, član Uprave Gala d. o. o. Bjelovar, Zdenko Lucić, ravnatelj Agencije za investicije i konkuretnost, Damir Bajs, župan Bjelovarsko-bilogorske županaije, Jasna Višnjević, zamjenica gradonačelnika grada Bjelovara; Izvor: HGK