Jesenski međunarodni sajam u Grazu

od 03.10.2013 do 07.10.2013

Na Jesenskom međunarodnom sajmu u Grazu koji se u tom austrijskom gradu održavao od 3. do 7. listopada, u okviru zajedničkog izložbenog prostora predstavile su se i hrvatske tvrtke. Organizator  nastupa i promocije hrvatskoga gospodarstva  bila je Županijska komora Sisak. Sukladno dugogodišnjoj suradnji s gospodarskim institucijama Štajerske i Hrvatsko-austrijskom gospodarskom komorom, na otvorenju Jesenskog međunarodnog sajma u Grazu nazočilo je i izaslanstvo Komore Zagreb, sudjelujući i na organiziranom Danu Hrvatske – prezentaciji hrvatskoga gospodarstva, s naglaskom na mogućnostima suradnje i ulaganja.

U okviru hrvatskog izložbenog prostora nastupilo je 12 tvrtki: Terme Jezerčica d.o.o. Donja Stubica, Protok d.o.o., Srijemske Laze; Kapronca d.o.o., Zagreb; Podravka d.d.; Koprivnica; Kordun marketing d.o.o., Karlovac; Prehrana d.o.o., Varaždin; PIP d.o.o., Pisarovina; Paprenjak d.o.o., Zagreb; Arabesca d.o.o., Sesvete; Brač fini sapuni, Postira, OPG Vicencinović-Hergouth; Rukotvorine Dumbović, a izlagali su i Hrvatska turistička zajednica, Turistička zajednica Sisačko-moslavačke županije, Turistička zajednica Međimurske županije i Međimurska županija. Gospodarski naglasak hrvatskog nastupa bio je stavljen na predstavljanje proizvoda koji nose znakove “Izvorno hrvatsko” i “Hrvatska kvaliteta”.

Jesenski međunarodni sajam u Grazu najveći je sajam široke potrošnje u Austriji, a glavne teme ovogodišnjeg bile su gradnja i stanovanje, wellness i zdravlje, obrti i kulinarstvo. Više informacija o Sajmu može se pronaći na internetskoj adresi: http://www.mcg.at, www.grazerherbstmesse.at

Kategorija: Komora Zagreb
Organizatori
HGK-ŽK Sisak