Sajam Sapore – okusi, rituali i trendovi

od 25.02.2012 do 28.02.2012
PRIJAVE DO: 26.09.2011

Županijska komora Zadar i Županijska komora Rijeka organizirali su nastup za poduzeća iz djelatnosti ribarstva na zajedničkom štandu na sajmu Mediteranean seafood exhibition koji se održava pod nazivom Sapore.  On obuhvaća niz sajmova ujedinjenih pod nazivom Sapore (Mia, Oro giallo, Divino lounge, MSE i Frigus). Na štandu su se predstavile tvrtke Cromaris d.d. iz Zadra, Jadran riba d.o.o. Karlobag, RZ Ribarska sloga Kali i Marikomerc d.o.o. iz Zadra. Na sajmu je održano čitav niz kontakata sa zainteresiranim kupcima, veletrgovcima i zainteresiranim agentima za plasman i izvoz hrvatskog proizvoda od ribe na europsko tržište. Interes posjetitelja za izložene proizvode bio je velik što potvrđuje izvozne mogućnosti proizvoda i prerađevina od ribe. Svi posjetitelji štanda mogli su i degustirati izložene proizvode (slanu ribu i dimljene i marinirane filete od brancina i orade) kao i porazgovarati o svim detaljima oko pripreme i posluživanja takvih proizvoda u ugostiteljstvu. Sajam je potvrdio trend rasta proizvoda i prerađevina od ribe koji imaju veću dodanu vrijednost. Prema dojmovima i usporedbama učesnika na lanjskim sajmovima primjetan je ukupni pad broja izlagača što je sigurno povezano sa trenutnim stanjem u gospodarstvu Europe.

Organizatori
HGK - Županijske komore Rijeka i Zadar
Branka Kalokira
Tel: 091/1500-173