Potpisana Povelja o bratimljenju Grada Zaboka i Grada Sanmenxia iz NR Kine
11.07.2012
Delegacija Grada Sanmenxia iz NR Kine boravila je u Zaboku od 7. do 9. srpnja 2012.  a u ponedjeljak, 9 srpnja 2012. Gradonačelnik Ivan Hanžek i čelnik Grada Sanmenxia g. Yang Shuping potpisali su Povelju o bratimljenju dvaju gradova. Potpisivanju povelje prethodio je zajednički sastanak delegacije Grada Sanmenxia s predstavnicima HGK Županijske komore Krapina, Obrtničke komore KZŽ, Turističke zajednice KZŽ i gospodarstvenika u gradskoj vijećnici, Zivtov trg 10. Ujedno su tom prilikom, predstavnici HGK ŽK Krapina, Obrtničke komore KZŽ te Turističke zajednice KZŽ prezentirali gospodarske, investicijske i turustičke potencijale Krapinsko-zagorske županije. Samom sastanku te naknadnoj svečanosti potpisivanja Povelje u Gradskoj galeriji, Zivtov trg 10, prisustvovali su uzvanici i gosti :
  • Njegova Ekscelencija veleposlanik NR Kine gospodina Shen Zhifei
  • Gospodarski savjetnik pri Veleposlanstvu NR Kine gospodina Changyong Qian
  • Čelnik u Gradu Sanmenxia gospodin Yang Shuping i članovi delegacije grada sastavljena od članova izvršne gradske vlasti i direktora velikih tvrtki
  • Pročelnik Odjela za istočnu, južnu i jugoistočnu Aziju i Oceaniju pri Ministarstvu vanjskih i europskih poslova, gospodina Igor Merlin
  • Županica Krapinsko-zagorske županije gospođa Sonja Borovčak i predstavnici HGK Županijske komore Krapina, Obrtničke komore KZŽ i Turističke zajednice Krapinsko- zagorske županije
  • Gradski vijećnici, predstavnici političkih stranaka i nekoliko gospodarstvenika s područja grada i županije.
Prisutnima se obratio gradonačelnik Ivan Hanžek pozdravnim govorom te je ujedno prenio podršku i pozdrave Veleposlanika RH u Kini, gosp. Ante Simonića, koji je i inicijator ove suradnje. Sve prisutne pozdravio u svoje osobno ime i ime građana i prisutnih članova delegacije čelnik u Gradu Sanmenxia gospodin Yang Shuping, partijski čelnik, gradonačelnik u prošlom sazivu i voditelj delegacije Grada Sanmenxia. Istaknuo je da potpisivanje Povelje o bratimljenju predstavlja novi početak konkretne suradnje u oblasti gospodarstva, trgovine, obrazovanja, kulture, a s vremenom će pomoći da ona postane sveobuhvatna i brinuti se o razvoju prijateljstva i suradnje. Na kraju je svima zaželio sreću i sve najbolje. Na kraju svečanosti prisutnima se obratila županica Krapinsko-zagorske županije, gđa. Sonja Borovčak koje je uz pozdrave i čestitke na potpisivanju pozvala goste da dođu u Hrvatsku u Zagorje i da se upoznaju s njezinim ljepotama i gostoprimstvom.
======= >>>>>>> d8584a6e906a5b08b1f2dd1ba23f6e54ce6df61d